wiadomości zeszła lawinaFot. Pixabay.com/Arcaion

Dwóch uczestników wycieczki nie żyje. Przewodnicy byli bezradni, nic nie zapowiadało nieszczęścia

Wiadomości, które pojawiły się w mediach, są niesamowicie przykre. Dwie osoby zginęły na zorganizowanej wycieczce, przewodnicy byli bez żadnych szans. Nic nie mogli zrobić.

Wiadomości o tragedii pojawiły się wczoraj późnym wieczorem, a pochodzą ze Svalbardu, czyli norweskiej prowincji. Znajduje się ona w Arktyce i cieszy się w ostatnim czasie wyjątkową popularnością wśród turystów. Wczoraj około godziny 15 czasu lokalnego niestety doszło tam do tragedii, w wyniku której śmierć poniosło dwoje turystów. Byli oni częścią zorganizowanej wycieczki.

Gigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodówGigantyczny chaos za granicą. Są ofiary śmiertelne, 100 osób rannych, 200 zniszczonych samochodówCzytaj dalej

Wiadomości ze Svalbardu sa wyjątkowo przykre

Jak przekazują media, w odległości około 60 kilometrów od Longyearbyen, czyli stolicy Svalbardu , zeszła bardzo silna lawina. Niestety na jej drodze znalazła się wycieczka, w skład której wchodziło 5 turystów oraz 2 przewodników. Niestety opiekunowie byli bez żadnych szans w obliczu szalejącej natury.

Para, która została porwana przez lawinę, to dwie osoby z niemieckim obywatelstwem. Do zdarzenia doszło 20 lutego około godziny 15 czasu lokalnego. Niestety tragedii nie dało się przewidzieć, lokalne media informują, że w chwili koszmaru zagrożenie lawinowe określane było jako umiarkowane. Dla lokalnych opiekunów wycieczek nie jest to najprawdopodobniej nawet sygnał ostrzegawczy, biorąc pod uwagę tamtejszy klimat.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne odkrycie Kanadyjczyków w Polsce. Jest warte fortunę, prawdziwy skarb
2. Słynna polska fabryka zamyka się po ponad 150 latach działalności. Jej wyroby wielu z nas ma w swoich domach

Na miejsce natychmiast został wezwany śmigłowiec ratunkowy, niestety warunki pogodowe uniemożliwiły pozostanie mu w powietrzu. Konieczne było poszukiwanie zaginionych pieszo oraz skuterami śnieżnymi. Ich ciała znaleziono około godziny 17:00 czasu lokalnego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeśli ją posiadasz, możesz dostać za nią fortunę. Chodzi o z pozoru normalną monetę 5 zł
  2. Nie w Lidlu i nie w Biedronce. Dziś wygrał 1 sklep, ma najtańsze pączki w Polsce
  3. Tragedia podczas wakacji na Kanarach. 5-letnie dziecko nie żyje, rodzina we łzach
  4. Po porwaniu przez lawinę, Urubko wysłał niesamowicie smutną wiadomość. Podjął decyzję
  5. Lawina uderzyła prosto w turystki. Akcja ratunkowa narciarzy została nagrana, dramatyczne chwile
  6. Zabrakło naprawdę niewiele. Trzech Polaków w pierwszej dziesiątce, dziękujemy za walkę

Źródło: TVN24

Następny artykuł