Wiadomości z Finalandii. Kontrole granicznePixabay.com/ TheDigitalWay

Zapadła decyzja. Przedłużają kontrolę na granicy. Luzowanie obostrzeń za granicą nie wchodzi w grę

Wiadomości, które przyszły z Finlandii nie ucieszą turystów. Władze tego kraju podjęły decyzję o utrzymaniu dotychczasowych zasad na granicy państwa. Powodem jest zbyt poważna sytuacja epidemiologiczna w krajach europejskich. Instytucje unijne krytykują tę decyzję.

Finlandia przekazała wiadomości, które są złą informacją dla turystów. Z powodu dużej liczy zakażeń w innych krajach europejskich, państwo ze stolicą w Helsinkach nadal nie poluzuje restrykcji obowiązujących na ich granicy. Na ten moment jedynym państwem, które spełnia ich wymagania, jest Watykan.

Przedłużyli stan wyjątkowy. Utrudnienia dla podróżujących za południową granicę PolskiPrzedłużyli stan wyjątkowy. Utrudnienia dla podróżujących za południową granicę PolskiCzytaj dalej

Wiadomości z Finlandii. Restrykcje na granicy

Kraj ze Skandynawii poinformował, że kontrole na granicach zostaną przedłużone ze względu na "duże różnice w sytuacji epidemicznej między Finlandią a resztą Europy". W związku z tym nie jest możliwe poluzowanie obowiązujących dotychczas restrykcji. Informacje na ten temat przekazał rząd.

Polska aktorka wrzuciła do sieci zdjęcie z lotniska. Od razu zawrzało. Lawina komentarzy nie miała końcaPolska aktorka wrzuciła do sieci zdjęcie z lotniska. Od razu zawrzało. Lawina komentarzy nie miała końcaCzytaj dalej

W Finlandii obowiązuje zasada, która mówi, że do państwa mogą wjechać jedynie mieszkańcy państw, w których wskaźnik zakażeń koronawirusem jest na niskim poziomie i nie przekracza 25 na 100 tysięcy mieszkańców w okresie poprzednich 14 dni.

Jak zauważa fińska prasa, aktualnie tego warunku nie spełnia żadne państwo w Europie za wyjątkiem jednego. Mowa o Stolicy Apostolskiej, czyli Watykanie. To zła informacja dla turystów, którzy nadal nie będą mogli organizować wakacji w kraju.

Fiński wskaźnik zakażeń koronawirusem na ten moment wynosi około 50, co na tle innych europejskich państw jest bardzo małym wynikiem. W związku z tym lokalne władze obawiają się pogorszenia sytuacji epidemiologicznej w przypadku otworzenia granic dla większej liczby turystów.

Teraz do kraju można wjechać tylko w przypadku powrotów do domów, podróży pracowniczych oraz z innych koniecznych, uzasadnionych powodów. Dodatkowo po przyjeździe zalecana jest samoizolacja. Skrócić ją można poprzez wykonanie testu na obecność SARS-CoV-2.

Według dziennika "Helsingin Sanomat" Finlandia utrzymuje „jedne z najbardziej restrykcyjnych procedur” na granicach, które zgodnie ze stanowiskiem instytucji unijnych wpływają negatywnie na gospodarkę i społeczeństwo wspólnoty.

Kontrole na granicach wewnętrznych Unii Europejskiej nie powinny być utrzymywane dłużej niż przez okres 6 miesięcy. Finlandia prawie już dotarła do tej granicy czasu. Z tego powodu Bruksela skrytykowała ostatnią decyzję władz.

Jakiś czas temu rząd zapowiadał wprowadzenie tak zwanego modelu testowego, który mógłby zastąpić kontrole graniczne. W celach turystycznych można byłoby wpuszczać przyjezdnych bez obowiązku kwarantanny pod warunkiem okazania negatywnego wyniku testu oraz wyrażenia zgody na wykonanie powtórzenia badania już na miejscu.

Dzisiaj grzeje: 1. Możesz stracić ogromne pieniądze. Pilny apel policji do Polaków, narażeni mogą być wszyscy planujący wyjazd na święta i ferie
2. Nauczyciele masowo na zwolnienie lekarskie. Liczba L4 wzrosła dwukrotnie
3. Wstrzymują loty, linia lotnicza bankrutuje? Latało nią z Polski tysiące pasażerów

Przedłużenie kontroli granicznych ma negatywny wpływ na fińską branżę turystyczną. Zbliża się okres świąteczny, który w Finlandii jest najważniejszym okresem pod względem turystyki. Wynika to z popularności Laponii. Związek lapońskich touroperatorów informuje, że około 60 procent rezerwacji na okres Bożego Narodzenia zostało odwołanych.

Ryanair zaciera ręce. Przejmują niemal wszystko. Dobre wieści również dla PolskiRyanair zaciera ręce. Przejmują niemal wszystko. Dobre wieści również dla PolskiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Pijesz herbatę z liści laurowych? Gratulacje, poprawiasz działanie ważnych narządów
  2. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał
  3. Cała rodzina zginęła, niewyobrażalny dramat. Wiadomość z zagranicy obiegła media, chcieli tylko wypocząć na plaży
  4. Weszli do opuszczonej wsi w Polsce. Nigdy nie zapomną rzeczy, które zobaczyli, fani urban exploration wszystko nagrali
  5. Wojskowy śmigłowiec w akcji w Tatrach. Sytuacja była bardzo trudna
  6. Pojawiają się, gdy spożywamy zbyt wiele cukru. Objawy, których lekceważenie może skończyć się bardzo źle
  7. 16 lat temu bandyci porwali Świerzyńskiemu syna. Szukały go patrole konne, psy, ponad 100 policjantów

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł