Wiadomości ciosem dla regionu.Fot. Pixabay.com/goszka

Dwie osoby nie żyją, wielu rannych, nagle wybuchł chaos. Wiadomości z zagranicy obiegły media

Wiadomości z miejsca zdarzenia pojawiły się już w polskich mediach. Wstępne ustalenia dziennikarzy mówią o dwóch ofiarach śmiertelnych. Doszło do otwarcia ognia w najmniej oczekiwanym momencie.

Wiadomości zza Atlantyku mówią o dwóch ofiarach śmiertelnych i nagłej panice wśród zgromadzonych. Prawie stu obywateli rzuciło się do ucieczki. Osoby, które straciły życie w momencie ataku, nie miały więcej niż 23 lata.

Potężne zagrożenie w części Polski. IMGW bije na alarmPotężne zagrożenie w części Polski. IMGW bije na alarmCzytaj dalej

Wiadomości z USA: Strzały na Wschodnim Wybrzeżu

Jak wyjaśniają wiadomości z USA dziennikarze RMF24, do zdarzenia doszło dzisiaj (sobota, 19 września) w Rochester (stan Nowym Jork). Miasto jest o tyle znaczące dla lokalnej turystyki, że leży nad jeziorem Ontario i rzeką Genesee. Podczas festynu lub przyjęcia zorganizowanego na otwartej przestrzeni, niezidentyfikowany sprawca (lub sprawcy) otworzył ogień.

Wiadomości z godzin porannych skomentował szef lokalnej policji, Mark Simmons. Według wstępnych ustaleń nie przesądzona jest kwestia liczby sprawców. Całkiem możliwe, że do strzelaniny doszło za sprawą całej grupy. Co ważne, już teraz podano przybliżony wiek dwóch ofiar zdarzenia i liczbę rannych.

Tragiczne wiadomości z USA. Znana jest liczba ofiar i rannych

Według ustaleń RMF24 i CNN, wiadomości z Rochester to także kilkunastu rannych i dwie osoby zmarłe. Wstępne raporty mówią o 14 poszkodowanych oraz kobiecie w wieku około 18 lat i mężczyźnie w okolicach 22. roku życia, u których już na miejscu - stwierdzono zgon. Szef lokalnej policji cytowany przez CNN i BBC mówi wprost: "To naprawdę tragedia o ogromnych rozmiarach".

Dzisiaj grzeje: 1. Porwało turystę, żywioł uderzył. TVP przekazało dramatyczną wiadomość z zagranicy
2. Była żona Jarosława Jakimowicza przerwała milczenie. Syn ma poważny problem z poglądami ojca
3. Nie miał szans, nie żyje. Pojechał tylko na działkę letniskową, tragedia w Polsce

Wiadomości ze Wschodniego Wybrzeża to także dramatyczne próby ucieczki świadków wydarzeń. Około stu uczestników imprezy (która mogła być niezgodna z przepisami sanitarnymi) uciekało ulicami miasta przed potencjalnym zagrożeniem. Przedstawiciele miejscowych służb deklarują, że poszkodowani są w stabilnym stanie, a ich życiu nie zagraża większy uszczerbek. Co ważne, równolegle również Zachodnie Wybrzeże zmaga się z ogromną tragedią, która może pochłonąć najważniejsze punkty turystyczne regionu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Owca zabalowała u weterynarza. Przekomiczne wygibasy zwierzaka sprawiają, że aż samemu chce się tańczyć
  2. Tajemnicza planeta pojawiła się znikąd. Naukowcy aż osłupieli, gdy poznali prawdę
  3. Wydały się szczegóły ślubu Kossakowskiego i Wojciechowskiej. Fani przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zrobili sobie zdjęcie na granicy Polski. Nie przewidzieli konsekwencji, będą żałować do końca życia
  5. Nie mieści się w głowie, co wyrabiał Polak we Francji. Nagranie tylko dla osób o mocnych nerwach
  6. Przygarnęła 1-dniowego kotka. Niewiarygodne, jego wygląd przypomina zupełnie inne zwierzątko

Źródło: RMF24/ CNN

Następny artykuł