Polsat premier potwierdziłFlickr.com/ Kancelaria Premiera

Będą zmiany na polskiej granicy. Premier Morawiecki potwierdził

Wiadomości dotyczące polskiej granicy są zaskakujące. Wprowadzenie nowych procedur oficjalnie potwierdził już premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu powiedział również, jak będzie wyglądała kontynuacja polityki dotyczącej naszych sąsiadów. Ważne decyzje zapadły po szczycie UE.

Wiadomości przekazane przez Polsat dotyczą zmian, które pojawią się na granicy polsko-białoruskiej. W najbliższym czasie wprowadzone zostaną nowe procedury, co oficjalnie potwierdził już premier Mateusz Morawiecki. Te decyzje zostały podjęte po szczycie UE ws. Białorusi, podczas którego kraje członkowskie potępiły działania Aleksandra Łukaszenki. Wjazd do Polski ma zostać uproszczony.

Nowe ognisko koronawirusa. Wiemy, gdzie zostało wykryteNowe ognisko koronawirusa. Wiemy, gdzie zostało wykryteCzytaj dalej

Zgodnie z wiadomościami przekazanymi przez Polsat, wjazd do Polski z Białorusi ma być łatwiejszy poprzez uproszczenie procedur. Podczas szczytu UE zdecydowano, że sąsiadujący z nami kraj wymaga wsparcia, a działania Aleksandra Łukaszenki powinny zostać potępione. Podważono również legalność wyborów prezydenckich, po których w Mińsku doszło do protestów antyrządowych i krwawych starć z milicją. Premier wskazał również, że przyjeżdżający do Polski Białorusini są ważni pod względem gospodarki.

Nowe wiadomości dotyczące granicy polsko-białoruskiej

Polsat przekazał słowa premiera Mateusza Morawieckiego, który mówi wprost o uproszczeniu procedur przekraczania granicy polsko-białoruskiej. Szef polskiego rządu zaznaczył, że chociaż kraje członkowskie UE popierają nakładanie sankcji na Białoruś, to nie chcą, aby cierpeli obywatele naszego sąsiada. Premier podkreślił też, że państwa nie chcą też dopuścić do interwencji z zewnątrz, co może odnosić się do rozmów Łukaszenki z Putinem.

- Społeczność białoruska, która przyjeżdża do Polski czy to studenci, czy pracownicy sezonowi bardzo pomagają również polskiej gospodarce. Chcemy zapewnić, że będziemy w najbliższym czasie prezentowali procedury uproszczenia dla tych osób, które chcą wjechać do Polski z Białorusi np. przystąpić do procesu kształcenia na uczelniach wyższych. Teraz jest akurat ostatni dzwonek, kiedy można od października rozpoczynać studia i chcemy ten proces ułatwić - słowa premiera cytuje Polsat News.

Jak informuje Polsat, premier Mazowiecki zaznaczył, że w 2019 roku Polska była jednym z krajów, które przyznały najwięcej wiz obywatelom Białorusi i polski rząd zamierza kontynuować tę politykę. Szef rządu polskiego stwierdził również, że władzom zależy na utrzymywaniu przyjaznych stosunków z Białorusią - także na poziomie międzyludzkim.

Dzisiaj grzeje: 1. Jurek Owsiak mocno o dymisji Szumowskiego. Domaga się wyjaśnienia ważnej sprawy
2. Wellman nie zostawiła suchej nitki na polskich plażach i turystach. Ostre słowa, "rechoczą obleśnie"
3. Rząd chce wprowadzić nowy podatek. Eksperci: Katastrofa

Według wiadomości przekazanych przez Polsat, premier Morawiecki potwierdził, że cała Rada Europejska potępiła niedemokratyczne wybory i postawę Łukaszenki. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o krwawych starciach antyrządowych demonstrantach z milicją w Mińsku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Po meczu kamery nagrały szalone zachowanie Roberta Lewandowskiego. Nie wiedział, że jest nagrywany (WIDEO)
  2. Jedna część kurczaka nie nadaje się na rosół. Nadal wiele osób popełnia ten sam błąd
  3. Ogłaszają alarm w mieście na polskiej granicy. Co się dzieje?
  4. Będą zmiany na polskiej granicy. Premier Morawiecki potwierdził
  5. Żywioł uderzył w Międzyzdroje. Nie miał litości, służby w akcji
  6. Pies zjadł zawiniątko na spacerze. Kiedy weterynarz zobaczył wyniki RTG, zadecydował o pilnej operacji

Źródło: Polsat News/Polskie Radio

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł