wiadomości podróżowanie po polsceFot. Unsplash.com/ Bambi Corro/zdjęcie poglądowe

Wielkie zmiany w podróżowaniu w Polsce. Jest termin, już za kilka dni

Wiadomości o ruchu lotniczym są jednymi z najbardziej wyczekiwanych. Wszyscy chcą wiedzieć, kiedy będziemy mieli możliwość skorzystania z połączeń lotniczych i czy będzie można polecieć za granicę. Decyzja rządu już wkrótce.

Wiadomości z ostatniej chwili dają nadzieję na duże zmiany. Wiceminister infrastruktury Marcin Horała wypowiedział się na temat przywracania połączeń lotniczych w Polsce. Jak przekazał w rozpowie z PAP, już 23 maja wygasa aktualne rozporządzenie Rady Ministrów, które nakazało wstrzymanie wszelkich lotów do tego dnia. Rząd będzie musiał wydać nową decyzję, która podtrzyma obowiązujące zasady, lub pozwoli na stopniowe uruchamianie połączeń. Wiele wskazuje na to, że zyskamy możliwość skorzystania z samolotów.

Zrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyjeZrezygnował z emerytury, by walczyć z pandemią. Prawdziwy bohater nie żyjeCzytaj dalej

Wiadomości ważne dla turystów

- Są rekomendacje Komisji Europejskiej dotyczące przywracania ruchu lotniczego, także dobre praktyki stowarzyszeń linii lotniczych. Rozstrzygające w naszym przypadku będzie stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego. Ono będzie wiążące i na jego podstawie Urząd Lotnictwa Cywilnego przekaże oficjalnie portom lotniczym i liniom, wymogi, jakie będą musieli oni spełnić, aby ruch lotniczy był bezpieczny - zapowiedział Horała w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Przywrócenie połączeń lotniczych będzie się wiązało z wprowadzeniem reżimu sanitarnego, który zapewni bezpieczeństwo pasażerom i załodze. Na lotniskach może pozostać zamkniętych wiele lokali, by ograniczyć liczbę osób przebywających na ograniczonej przestrzeni. Na pokładach samolotów na pewno będzie obowiązek noszenia maseczki ochronnej, ponieważ wszyscy przewoźnicy zapowiadali wprowadzenie tej zasady. Możliwe, że warunkiem wpuszczenia na pokład będzie poddanie się mierzeniu temperatury, która nie powinna przekraczać norm dla osoby zdrowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Niespodziewana decyzja WizzAir. 5 zł tylko dzisiaj, wszyscy turyści będą zaskoczeni
2. Już dziś wchodzi restrykcyjny zakaz. Oburzeni Polacy będą musieli szukać innych rozwiązań

Jak podaje portal Money, PLL LOT zamierza sprzedawać bilety tylko na część miejsc. Zajmowane przez pasażerów miejsca będą zgodne z "planem szachownicy". Polski przewożnik zapowiedział już jakie będą pierwsze realizowane przez niego połączenia. Od 1 czerwca polecimy z Warszawy do Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia, Gdańska i Zielonej Góry, a także z Krakowa do Gdańska. Już za kilka dni, najpóźniej w sobotę, rząd wyda decyzję, która pozwoli na wznowienie lotów lub nie. Deklaracja LOT-u dotycząca planowanych połączeń pozwala sądzić, że dostaną zielone światło.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyjątkowo ponury bilans. Nagły przyrost zachorowań, tak źle nie było od wielu dni
  2. Chciał wychowywać psa zabójcę. Gdy zwierzę okazało się łagodne, nastolatek wykonał okropny krok
  3. Polacy pojadą za granicę na wakacje? Wymieniono 10 państw, wielu się ucieszy
  4. Z ostatniej chwili: Wiadomość dotycząca wakacji w Polsce. Minister przekazał wspaniałą wiadomość
  5. Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanie
  6. Żałoba w rodzinie zasłużonego byłego trenera reprezentacji Polski. Stracił najbliższą osobę, kibice składają kondolencje

Źródło: Money

Następny artykuł