Wiadomości o zakazie lotówScreen/Google Maps

Będzie zmiana w zakazach dla wszystkich Polaków. Znamy termin

Wiadomości na temat zmian w zakazie obowiązującym Polaków są coraz lepsze. Wiceminister rozwoju podał konkretną datę ich wprowadzenia. Wielu turystów ma powód do radości, jednak na pełną swobodę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Wiadomości przekazane przez wiceministra rozwoju Andrzeja Guta-Mostowego dotyczą długo wyczekiwanych zmian w przepisach o zakazie lotów. Poprawie ma ulec tryb podejmowania decyzji, zmieni się kryterium wpisywania państw na listę zawieszonych kierunków. Turyści będą mieli większą swobodę w wyborze miejsca na urlop.

Trzęsienie ziemi i Ianos, żywioł uderzył bez litości. Dantejskie sceny w GrecjiTrzęsienie ziemi i Ianos, żywioł uderzył bez litości. Dantejskie sceny w GrecjiCzytaj dalej

Wiadomości ważne dla turystów

- Wydaje się, że tryb podejmowania decyzji już jest zaplanowany inny. (....) Od 1 października na pewno bardzo pozytywnie zmienią się sprawy związane z zakazem lotów, jeśli chodzi o tryb podejmowania decyzji, ale także jeżeli chodzi o zakres - powiedział Gut-Mostowy podczas posiedzenia sejmowej komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

16 września weszły w życie zmiany na liście krajów z zakazem lotów. Na razie znajduje się na niej 30 krajów, a jedynym, który został dopisany 15 września jest Francja. W momencie aktualizacji dobowy wzrost liczby przypadków wynosił tam 120 osób na 100 tys. mieszkańców. To zbyt wiele, nawet po zmianie limitu z 60 na 90 zachorowań na 100 tys. mieszkańców. Z listy skreślono za to Rumunię, Meksyk czy Indie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy mieli nadzieję do ostatniej chwili. Niestety nie żyje, Zakopane w żałobie
2. Kinga Duda otrzymała niespodziewany, bolesny cios. Te słowa na pewno dotrą do Pałacu Prezydenckiego
3.Przerażające znalezisko w Warszawie. Odkryto już 12 zwłok

Zakaz lotów nie dotyczy m.in. lotów wyczarterowanych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie lub wykonywanych za zgodą Prezesa Rady Ministrów. Wyjątkiem są również lotniska położone na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład samolotu będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, którzy otrzymali negatywny wynik testu w kierunku SARS-CoV-2.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kopnął bezpańskiego psa, bo zawadzał mu na jezdni. Nie spodziewał się zemsty, która nastąpiła w nocy
  2. Niewiarygodne odkrycie. Znamy kolejny powód zatonięcia Titanica
  3. Krzysztof Jackowski mówił o losach Europy. Wymienia Polskę, Włochy, Francję i Niemcy
  4. Porażające odkrycie. Tuż przy polskim kościele, ziemia się zapadła
  5. Uwielbiane stolice w "czerwonej strefie". Polacy też kochają do nich jeździć
  6. Najpiękniejszy kot na świecie. Jest jedyny w swoim rodzaju

Źródło: podroze.dziennik.pl

Następny artykuł