Wiadomości nastolatek zginął w TatrachFot. Pixabay.com/_Alicja_

Ogromna tragedia w polskich górach. 19-latek nie żyje, szlaki były zamknięte

Wiadomości docierające z polskich gór są wyjątkowo smutne. 19-letni turysta nie żyje, okoliczności jego śmierci są okropne.

Wiadomości przekazywane przez lokalne media są wyjątkowo przygnębiające. 19-letni turysta znalazł się na szlaku na Nosal, choć wyjścia w tatry obecnie są zabronione. Zwłoki chłopaka odnaleziono we wtorek wieczorem, na miejscu zjawiła się policja i prokurator.

Polka leciała samolotem akcji Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystkoCzytaj dalej

Przykre wiadomości z polskich Tatr

Jak przekazuje Gazeta Krakowska, 19-latek poszedł na Nosal sam i niestety doszło tam do tragedii. Zgodnie z sugestiami mediów, mógł się poślizgnąć i runąć w przepaść. Wskazywać na to mogą sugestie śledczych, którzy wykluczają w wydarzeniach udział osób trzecich. Zmarły był turystą, który pochodził z województwa lubelskiego.

Warto przypomnieć, że Tatrzański Park Narodowy zamknął szlaki i zaapelował do podróżników, by nie zapuszczali się teraz w góry z powodu pandemii koronawirusa. Szlak na Nosal, którym podróżował zmarły, również był zamknięty, zwłaszcza dla turystów. Jedynie mieszkańcy powiatu tatrzańskiego mogą poruszać się po zboczach, jednak również ich TOPr prosi o pozostanie w domach.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły atak na Zieloną Strefę. Zniszczony budynek mieszkalny, są ranni
2. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty

Obecnie warunki w polskich górach nie należą do sprzyjających turystyce, nawet bez brania pod uwagę rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, a na wielu szlakach jest lód, przez który bardzo łatwo o wypadek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Źródło: Gazeta Krakowska

Następny artykuł