Wiadomości z Karaibów ciosem dla Florydy.Fot. Twitter.com/Chris Bruin

Pół miliona poszkodowanych. Żywioł zniszczył wszystko. Olbrzymie straty na świecie

Wiadomości zza Atlantyku dotarły już do Europy. Rozpędzony żywioł pochłania kolejne regiony, a niebezpieczeństwo dotknęło już ponad pół miliona obywateli. Miejscowe służby wydały już oficjalny alarm.

Wiadomości z okolic Karaibów wyraźnie odbiły się na stanie infrastruktury w Stanach Zjednoczonych. Niebezpieczny front dotarł już na południowe wybrzeże i zdążył spustoszyć jedne z większych regionów kraju.

Katastrofa samolotu rządowego. Nowe fakty. Katastrofa samolotu rządowego. Nowe fakty. "Przekazywane informacje były błędne"Czytaj dalej

Wiadomości z USA: Sally atakuje

Jak podają dziennikarze RMF24, w środę (16 września) w oficjalnym alercie wiadomości, że w południowe wybrzeże uderzył huragan 2. kategorii, potwierdziły amerykańskie służby. Już wcześniej zapowiadany front z okolic Karaibów przełożył się na burzę tropikalną, która pustoszy przede wszystkim Florydę oraz Alabamę.

- Katastrofalne i zagrażające życiu powodzie trwają nadal w niektórych częściach Florydy Południowej i południowej Alabamy - komentują ostatnie wiadomości przedstawiciele National Hurricane Center (NHC), cytowani przez BBC i RMF24.

Wiadomości z południa z ryzykiem uderzenia w północ?

Najbardziej znaczące zniszczenia powodowane są przede wszystkim przez ulewne deszcze i gwałtowne porywy wiatru. Jak komentowała ostatnie wiadomości w rozmowie z CNN Ginny Cranor, szefowa straży pożarnej w Pensacola (Floryda), Sally przyniosła w okolice “cztery miesiące deszczu w cztery godziny”. Tam też pozostawiona na wodzie barka, uderzyła w most Bay Bridge, częściowo niszcząc konstrukcję.

Dzisiaj grzeje: 1. Tylko najbliżsi wiedzieli. Choroba powoli wyniszczała Beatę Pawlikowską, wstrząsające wyznanie
2. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
3. Gigantyczne kłęby dymu, kolejne zastępy straży w drodze. Pożar jest bezlitosny, mamy nagranie

Jak przekazują wiadomości z USA dziennikarze RMF24, Sally dotarła na ląd w środę (16 września) o 04:45 czasu lokalnego. Pierwsze uderzenie odnotowała miejscowość Gulf Shores (Alabama). Wtedy też podmuch był szacowany na maksymalnie 169 km/h. Lokalne służby potwierdzają, że zaraz po przejściu burzy, bez prądu zostało ponad pół miliona osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy odnalazł zaginiony telefon, zdębiał. W galerii pojawiły się niesamowite zdjęcia złodziei
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Zrobił pozornie zwykłe zdjęcie klifu. Kiedy wrócił do domu zauważył szczegół, od którego włos się jeży
  4. Niewiarygodne, co wyprawiali w centrum miasta w biały dzień. Przechodnie mieli mdłości, ogromny wstyd
  5. Pilny apel policji, w Niemczech odkryto zwłoki Polaka. Za pomoc ogromna nagroda
  6. Zauważył nowo narodzonego jelonka na drodze. Kierowcy nagrali, co z nim zrobił

Źródło: RMF24

Następny artykuł