wiadomości zielona strefaFot. Pixabay.com/dimitrisvetsikas1969

Nagły atak na Zieloną Strefę. Zniszczony budynek mieszkalny, są ranni

Wiadomości, które trafiły do sieci, są niesamowicie smutne. Atak na Zieloną Strefę, pociski uderzyły w budynki mieszkalne.

Wiadomości, które właśnie pojawiły się w mediach, są przerażające. We wtorek wieczorem agencja AFP podała informacje o ataku na bazę szkoleniową na południe od Bagdadu. Zielona Strefa została zaatakowana trzema pociskami, które uderzyły w budynek mieszkalny.

Unia Europejska podjęła decyzję ws. granic. Pierwszy raz w historii, przywódcy UE zadecydowaliUnia Europejska podjęła decyzję ws. granic. Pierwszy raz w historii, przywódcy UE zadecydowaliCzytaj dalej

Trzy osoby zostały ranne, na szczęście nikt nie ucierpiał. Informacje przekazały irackie służby bezpieczeństwa. Dzień wcześniej miał miejsce atak na bazę szkoleniową, która znajduje się na południe od Bagdadu. Obecnie przebywały tam siły koalicyjne kierowane przez USA oraz trenerzy NATO.

Jak podsumowuje Onet, jest to już czwarty atak, do którego doszło w ciągu tygodnia. Zgodnie z informacjami ArabNews, rakiety uderzyły około 2 kilometry od amerykańskiem ambasady.

Dzisiaj grzeje: 1. Polska zamyka granice dla cudzoziemców. Premier potwierdził
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Przypomnijmy, że Zielona Strefa stworzona została w 2003 roku, a jej obszar to 10 kilometrów kwadratowych. Skupione są tam urzędy państwowe oraz zagraniczne ambasady, m.in. światowych potęg, np. UK czy USA. Swoją siedzibę ma tam również RP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: Onet

Następny artykuł