Wiadomości z Łodzi. Zamykają lotniskofot. wikipedia.org/ Jacek Bogdan/ CC BY-SA 3.0

Klamka zapadła, zamykają już dzisiaj. Polskie lotnisko nie ma wyjścia

Wiadomości, które nie spodobają się turystom z Polski. Lotnisko w Łodzi ogłosiło, że nie będzie obsługiwało lotów przez okres 2 tygodni. Wynika to z wprowadzenia lockdownu w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Wiadomości z Łodzi nie będą zadowalające dla polskich turystów. Jakiś czas temu Anglia i Irlandia ogłosiły lockdown. W związku z tym Ryanair zawiesił loty do tych państw. Teraz łódzki lotnisko ogłosiło, że nie będzie obsługiwało podróży przez 2 tygodnie.

Zagadka Martyny Wojciechowskiej jest hitem internetu. Przecieramy oczy, na pierwszym zdjęciu prawie nic nie widaćZagadka Martyny Wojciechowskiej jest hitem internetu. Przecieramy oczy, na pierwszym zdjęciu prawie nic nie widaćCzytaj dalej

Wiadomości dla turystów. Lotnisko w Łodzi zamknięte

- Wszyscy jesteśmy ofiarami pandemii i mamy nadzieję, że daty powrotu połączeń zostaną utrzymane – poinformowała rzeczniczka łódzkiego lotniska Wioletta Gnacikowska, którą cytuje telewizja TVN24.

Lotnisko w Łodzi zostało bez połączeń z powodu decyzji linii lotniczej Ryanair. Irlandzki przewoźnik postanowił zawiesić połączenia do Anglii i Irlandii. Powodem jest lockdown, który został wprowadzony w tych krajach.

Ryanair jest z najważniejszym przewoźnikiem na lotnisku w Łodzi. Port Lotniczy im. Władysława Reymonta obsługuje ich połączenia regularniej. To jedyna linia lotnicza, która przylatuje i odlatuje z tego miejsca.

Ujawnili prawdę o Ryanair. Wszystko w czasie pandemii, trudno się nie zdziwićUjawnili prawdę o Ryanair. Wszystko w czasie pandemii, trudno się nie zdziwićCzytaj dalej

- To decyzja Ryanaira, który z powodu sytuacji na Wyspach Brytyjskich zawiesza większość połączeń do tych krajów z lotnisk w Polsce i Europie. Zostaniemy bez rejsowych lotów przez dwa tygodnie, bo 2 grudnia ma zostać przywrócone połączenie do Londynu Stansted, 4 grudnia do East Midlands, a 13 grudnia do Dublina - dodaje Gnacikowska.

Kobieta dodała, że lotnisko nie zostanie zamknięte całkowicie. Nadal będą się na nim odbywały szkolenia dla pracowników. Co więcej, nadal będzie funkcjonowała obsługa samolotów biznesowych.

Ryanair podobnie jak wiele innych linii lotniczych zmaga się z kryzysem. Podjęto decyzję o zawieszeniu dużej ilości lotów. Wielu turystów nie poleci w uwielbiane miejsca. Irlandzka linia lotnicza stopniowo ograniczy siatkę połączeń.

Pierwsze zmiany rozpoczęły się już we wrześniu. Teraz postanowiono ograniczyć liczbę połączeń z Polski. Chodzi o 53 połączenia z naszego kraju. Powodem jest druga fala zachorowań na COVID-19 oraz dużo mniejsza zainteresowanie lotami międzynarodowymi.

Wstępnie połącznia mają wrócić przed świętami Bożego Narodzenia. W tym czasie zainteresowanie lotami znacznie wzrasta. Loty zostały anulowane praktycznie we wszystkich największych miastach - Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu, Szczecinie, Rzeszowie, Lublinie i Łodzi.

Dzisiaj grzeje: 1. Nowe informacje ws. luzowania obostrzeń w Polsce. Minister poruszył sprawę ferii zimowych
2. Carrefour z niespotykaną do tej pory promocją. Market oferuje produkty nawet za 1 zł
3. Najbardziej tajemnicza wyspa świata. Nikt nawet nie wie, ilu jest na niej ludzi

Podobną decyzję podjął inny popularny wśród Polaków przewoźnik. Mowa o WizzAir. Pierwsze zmiany rozpoczęły się już 28 października. Teraz postanowiono ograniczyć liczbę połączeń do Norwegii. Mniej będzie lotów między innymi do Oslo czy Stavanger.

Mamy potwierdzenie, chodzi o tegoroczną zimę. Wielka radość dla wszystkich miłośników śnieżnych szaleństwMamy potwierdzenie, chodzi o tegoroczną zimę. Wielka radość dla wszystkich miłośników śnieżnych szaleństwCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jesienią częściej niż zwykle jesz imbir? Miej się na baczności, możesz sobie poważnie zaszkodzić
  2. Ponad 1,4 mln osób może dostać częściowy zwrot za paliwo. Jest jeden warunek
  3. Koniec, zamknięta granica z Polską. Zagraniczne władze pogłębiły restrykcje, nie będzie można podróżować
  4. Polsat: Zacznie się już dziś w części kraju. Nagły zwrot akcji w pogodzie. Podróżni powinni się spieszyć
  5. Chcą wprowadzić nowe obostrzenia. Mają potrwać do Bożego Narodzenia. U naszych sąsiadów nie wypoczniesz swobodnie
  6. Olaf Lubaszenko wytrwale dąży do zdrowia. Przeszedł niesamowitą metamorfozę
  7. Koniec, nasi sąsiedzi zakazali hodowli kur klatkowych. A w Polsce wciąż cierpi ponad 41 mln zwierząt

Źródło: Wprost, Fly4Free

Następny artykuł