wiadomości dla turystówFot. Pixabay.com/Free-Photos/zdjęcie poglądowe

Pilny apel rządu. Nie jest dobrze. Najnowszy komunikat może bardzo niepokoić Polaków wyjeżdzających za granicę

Wiadomości dla podróżujących nie są dobre. Rząd wydał ważny komunikat, który nie pozostawia złudzeń. Każdy powinien się z nim zapoznać, zanim zaplanuje kolejny zagraniczny wyjazd.

Wiadomości dotyczące wyjazdów zagranicznych zasmucą wszystkich turystów. Rząd określił swoje stanowisko wobec podróży w czasie pandemii. Wiele wskazuje na to, że nie mamy co liczyć na pomoc od państwa, jeśli utkniemy za granicą. Na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych pojawił się apel o unikanie podróży, jeśli nie są one konieczne.

Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkachIgor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkachCzytaj dalej

Wiadomości dla wszystkich podróżujących

- Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań wywołanych wirusem SARS-CoV-2 MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne - czytamy na stronie internetowej MSZ.

Zakaz opuszczania stolicy, kordon sanitarny wokół innego miasta. Coraz gorsza sytuacja poza granicami PolskiZakaz opuszczania stolicy, kordon sanitarny wokół innego miasta. Coraz gorsza sytuacja poza granicami PolskiCzytaj dalej

Obecnie na świecie stosowane są różne strategie zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, takie jak konieczność poddania się samoizolacji lub przedstawienie negatywnego wyniku testu. Każda osoba planująca wyjazd musi się liczyć z tym, że przepisy mogą ulec zmianie, albo linie lotnicze zawieszą połączenia.

- Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych - ostrzega dalej MSZ.

Dzisiaj grzeje: 1. Wprowadzają trzeci poziom ostrzeżenia w Polsce. Ważna wiadomość dla wszystkich, szczególnie planujących podróże
2. Ojciec Romana Giertycha przerywa milczenie. Ujawnił ukrywane dotąd fakty
3. Miliony Polaków dostało niepokojące, identyczne SMS. Co się dzieje?

Te słowa nie pozostawiają złudzeń. Jeśli wyjedziemy za granicę, musimy sobie radzić sami. Każde państwo dba teraz o swoich obywateli i nie będzie specjalnie dla nas organizować przelotów albo przymykać oko na niestosowanie się do zasad. Wszelkie informacje dotyczące podróży do wybranych krajów możemy znaleźć na stronie ministerstwa lub Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

To już pewne. Zakaz latania do Europy i USA do 2022 roku. Zagraniczny rząd podjął decyzjęTo już pewne. Zakaz latania do Europy i USA do 2022 roku. Zagraniczny rząd podjął decyzjęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny husky i malutkie kociątko zbliżają się do siebie. Mogło się skończyć tylko jednym
  2. W Milionerach niewiarygodnie trudne pytanie. Widownia zamarła, mało kto zna odpowiedź
  3. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  4. Córka Adama Małysza wyjawiła swoje pragnienia. Wygadała się przy zdjęciu ze wspaniałego, turystycznego miejsca
  5. Pilny apel rządu. Nie jest dobrze. Najnowszy komunikat może bardzo niepokoić Polaków wyjeżdzających za granicę
  6. Pacjent wyszedł tylko do toalety. Kilka dni później znaleziono jego ciało, co się stało?

Źródło: MSZ

Następny artykuł