Wiadomości znad morza. Zamykają kąpieliskaFot. wikimedia.commons/ Klimasp/ CC BY-SA 3.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.de

Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła

Wiadomości z polskich miejscowości turystycznych. Nie zadowolą one tych, którzy przebywają tam na wakacjach. Wszystko przez jeden problem. Dla bezpieczeństwa turystów postanowiono zamknąć niektóre miejsca. Z czego nie będą mogli korzystać urlopowicze?

Wiadomości, które pokrzyżują plany osób przebywających nad morzem. Postanowiono zamknąć część kąpielisk. Decyzja ta została podjęta ze względu na bezpieczeństwo turystów. To kolejny tego typu problem w tegoroczne wakacje. Dlaczego zakazano kąpieli?

Będą wielkie zmiany, Sejm potwierdził. Dotyczy milionów polskich turystówBędą wielkie zmiany, Sejm potwierdził. Dotyczy milionów polskich turystówCzytaj dalej

Wiadomości znad morza: zamknięto kąpieliska

Decyzja została podjęta w dwóch popularnych miastach nad morzem. Chodzi o Gdańsk i Gdynię. Została podjęta przez Główny Inspektorat Sanitarny. Powodem jest ponowne pojawienie się sinic. Uaktualniona została mapa miejsc, w których kąpiel może być niebezpieczna. Zakaz kąpieli wprowadzono na ośmiu plażach. Są to kąpieliska Mikoszewo, Jantar, Stegna I, Stegna II, Molo Gdańsk Brzeźno, Gdańsk Klipper Jelitkowo, Gdynia Redłowo oraz Gdynia Babie Doły.

Czym są sinice?

Sinice to specyficzne organizmy, które pojawiają się głównie w wodzie morskiej. Wpływa na to wysoka temperatura, słona woda i zanieczyszczenia, które spływają do morza z rzek. Gdy zakwitną, przypominają glony.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszedł do morza, po chwili pędem wracał na plażę. Skandal, wszystko wyszło na jaw
2. Powstanie nowy fundusz dla wczasowiczów. Dostaną pieniądze za odwołaną wycieczkę

Decyzja o dopuszczeniu lub nie kąpieli w danym miejscu podejmowana jest wspólnie przez pracowników Sanepidu oraz ratowników, którzy na bieżąco obserwują wodę. Sinice mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Na ciele może pojawić się wysypka, możliwe jest też zaczerwienienie spojówek. Wystąpić mogą też dolegliwości układu pokarmowego, biegunka, wymioty i bóle brzucha.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny tragiczny występ Roberta Kubicy. Były mistrz świata bez litości dla Polaka, "jest dramatyczny"
  2. Jacek Kurski wolałby o tym zapomnieć, ujawniono nagranie. Śpiewa o bieliźnie, tańcach i barmanach
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Suczka labradora urodziła 13 szczeniaków. Nie wynik imponuje, ale ich wygląd

Źródło: wprost.pl

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł