wiadomości trawi wszystkoPixabay JerOme82

Ogień trawi wszystko na swojej drodze. Mieszkańcy kraju musieli uciekać z domów

Wiadomości ze Stanów Zjednoczonych są coraz bardziej niepokojące. Wybuchły ogromne pożary, które trawią wszystko na swojej drodze. Nierówną walkę z żywiołem toczy ponad tysiąc strażaków. W wyniku klęski powstało już dziesiątki tysięcy pogorzelisk. W związku z niebezpieczną sytuacją podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców. Pożary szaleją już w kilku stanach.

Wiadomości z trzech stanów USA są coraz bardziej dramatyczne. Ponad tysiąc strażaków stara się opanować wielkie pożary, które wybuchły w Kaliforni, Oregonie i Kolorado. Żywioł pochłonął już 76 tys. akrów (ok. 29,5 tys. hektarów) terenów. Służby zdecydowały, że dla bezpieczeństwa mieszkańców, konieczne jest zarządzenie ewakuacji wielu osób. Akcje straży pożarnej znacznie utrudniają intensywne upały.

Wracają patrole na polskiej granicy. Mogą zostać już na stałeWracają patrole na polskiej granicy. Mogą zostać już na stałeCzytaj dalej

Według wiadomości przekazanych przez CNN służby podjęły decyzję o ewakuacji zagrożonych obszarów w hrabstwach Los Angeles w Kalifornii, Mosier Creek w środkowym Oregonie oraz Pine Gulch i Grizzly Creek w Kolorado. Nierówną walkę z żywiołem toczy już blisko 2 tysięcy strażaków. Jak dotąd ewakuowano już ponad 100 domów na wzgórzach w pobliżu jeziora Hughes w hrabstwie Los Angeles. Tam pożar rozprzestrzenił się na powierzchni 10 tys. akrów (ponad 4 tys. ha). Oszacowano, że do tej pory zniszczone zostały trzy obiekty, a ponad 5000 innych jest zagrożonych.

Wiadomości z USA: duże pożary w 3 stanach

Wiadomości ze Stanów Zjednoczonych informują o utrudnionych zmaganiach strażaków z dużymi pożarami. Chociaż do gaszenia ognia zaangażowano zarówno służby naziemne, jak i helikoptery nie udało się opanować ognia do czwartku (13 sierpnia) rano miejscowego czasu. Ponad tysiąc strażaków przystąpiło do walki z żywiołem. Służby utworzyły ośrodki ewakuacyjne w szkole i kompleksie sportowym.

Według wiadomości przekazanych przez zagraniczne media akcje strażaków znacznie utrudniają warunki pogodowe. W regionach objętych pożarem panuje wysoka temperatura, która dochodzi do granicy 40 stopni Celsjusza, oraz bardzo niska wilgotność. Chociaż meteorologowie przewidywali, że w czwartek wiglotność oraz zachmurzenie mogą się zwiększyć, to na piątek zapowiadane są jeszcze wyższe temperatury i susza. Niestety podobne warunki będą towarzyszyły prawdopodobnie również w następnym tygodniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Koniec, wprowadzono kolejny zakaz, brzmi niewiarygodnie. Zagraniczny rząd zdecydował
2. Marża na długi weekend wyraźnie w górę. Każdy kierowca dobitnie odczuje

Wiadomości podane przez media potwierdzają także konieczność ewakuacji w innym regionie. W Mosier Creek, w Oregonie również postanowiono, że mieszkańcy muszą opuścić swoje domy. Do walki z pożarem zaangażowano kilka dużych samolotów gaśniczych. Tam wysokie temperatury mają utrzymać się do początku przyszłego tygodnia. W Kolorado do czwartku rano ogień strawił ponad 58 tys. akrów (23,5 tys. ha) terenu. Jak dotąd udało się opanować zaledwie 7 procent pożarów. Ze względu na niebezpieczeństwo w Grizzly Creek zdecydowano o zamknięciu międzystanowej autostrady 70 na wschód od Glenwood Springs. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o zamykaniu polskich plaż.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Świetna wiadomość dla wielu Polaków od TVP. Już dziś stacja pokaże wydarzenie, na które wszyscy czekają
  2. Europosłanka Magdalena A. ma poważne kłopoty. Zajęła się nią prokuratura, jest akt oskarżenia
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Tatry. Skandaliczne zachowanie turysty. Zabrał przerażonego psa na Orlą Perć (WIDEO)

Źródło: RMF24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł