wiadomości zawracające samolotyFot. Pixabay.com/albert22278 /zdjęcie poglądowe

Samoloty pilnie zawrócone w powietrzu. Powodem koronawirus

Wiadomości, które pojawiły się w mediach, brzmią bardzo niepokojąco. Samoloty, które były już w powietrzu, zostały pilnie zawrócone. Wszystko przez koronawirusa.

Wiadomości o pilnie powracających samolotach przekazał portal Flightradar24. Na mapach wyraźnie widać, jak maszyny zmieniają ustaloną trasę przelotu i wracają do Wielkiej Brytanii. Planowo miały lądować w Hiszpanii, podjęto jednak decyzję o natychmiastowym zawieszeniu wszystkich przelotów, czym objęto również samoloty będące już w powietrzu. Związane jest to z szybko rozprzestrzeniającą się tam chorobą z Chin.

Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęKwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęCzytaj dalej

Niepokojące wiadomości o zawracających samolotach

Zawracające samoloty należą do brytyjskiej linii lotniczej Jet2. Sytuacja spowodowana była decyzją władz firmy o zawieszeniu wszystkich lotów do Hiszpanii, co wywołane było z kolei gwałtownym pogorszeniem sytuacji związanej z koronawirusem w tym kraju.

Jak przekazuje TVN24, zaledwie w ciągu doby doszło tam do zgonów 65 osób zakażonych oraz odnotowania ponad 1,8 tys. nowych przypadków. Łącznie zmarło tam od początku epidemii 185 osób, a 5,9 tys. jest chorych.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna konferencja premiera. Ważna wiadomość w sprawie powrotów do domów
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

- W odpowiedzi na lokalne działania wprowadzone w całej Hiszpanii w celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się COVID-19, w tym zamknięcie barów, restauracji, sklepów i aktywności związanej ze wszelkimi sportami wodnymi, podjęliśmy decyzję o odwołaniu wszystkich lotów do Hiszpanii kontynentalnej, na Baleary i Wyspy Kanaryjskie ze skutkiem natychmiastowym - czytamy w komunikacie Jet2.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: TVN24

Następny artykuł