Wiadomości z Polski. Mężczyzna zmarł pod szpitalemPixabay.com xaam-fotografiert

Leżał na ławce pod szpitalem. Nie żyje

Wiadomości ze Świnoujścia są poruszające. Bezdomny od kilku dni przebywał na ławce pod szpitalem. Próbowano mu pomóc, ale on zawsze odmawiał. Mówił, że się wstydzi i przyjdzie później. Niestety pomoc nie pojawiła się na czas. Mężczyzna zmarł.

Wiadomości z Polski. W Świnoujściu pod szpitalem zmarł mężczyzna. Był to bezdomny, który od kilku dni przebywał na ławce w okolicach placówki. Proponowano mu pomoc, ale on zawsze odmawiał. Sprawę skomentowała policja.

Wystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiWystarczyła sekunda, trwa walka o życie. Dramatyczna wiadomość z PolskiCzytaj dalej

Wiadomości z kraju. Śmierć pod szpitalem

Pan Zbigniew był bezdomnym, który przebywał w schronisku. 17 lipca postanowił je opuścić. Po trzech dniach został zauważony przez policję i straż miejską. 66-latek leżał na ławeczce w Parku Zdrojowym, gdzie wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna miał pasożyty na stopach. Bezdomny jednak nie chciał hospitalizacji. Zwrócono się o pomoc do MOPS-u, ale pan Zbigniew nie dał się przekonać do leczenia.

- Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu podczas podjętych wobec 66-letniego mężczyzny interwencji, wielokrotnie informowali go o możliwości skorzystania z pomocy Schroniska Dla Osób Bezdomnych oraz innych instytucji świadczących pomoc osobom bezdomnym na terenie Świnoujścia - powiedział dla Fakt24 sierżant Kamil Zwierzchowski z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

- Interweniujący stróże prawa wezwali na miejsce interwencji Zespół Pogotowia Ratunkowego, jednak mężczyzna za każdym razem odrzucał proponowane formy pomocy. Policjanci o sytuacji 66-letniego mężczyzny powiadomili także pracowników socjalnych - dodał.

Fakt podaje, że mężczyzna miał zaropiałe kończyny dolne i problemy z przemieszczaniem się. Pojawiły się także pasożyty. Czuć było zapach uryny i fekaliów. Dodatkowo miał problemy z oddychaniem. Przechodnie oraz osoby korzystające z okolicznego placu zabaw apelowali do służb, aby zabrali bezdomnego.

Dzisiaj grzeje: 1. Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicą
2. "Wiadomości" TVP znów bezstronnie? Promują Kurskiego, mocne słowa na wizji: "My nie jesteśmy, aby się cokolwiek opłacało"

Pewnego dnia 66-latek stracił przytomność. Na miejscu pojawili się sanitariusze, którzy na noszach aby zabrać go do szpitala. Niestety, za późno. Mężczyzna zmarł na oczach służb oraz przechodniów. Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu odmawia jednak udzielenia informacji w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niestety, po 22-latach odszedł. Setki uczniów w żałobie, kondolencje składa nawet prezydent
  2. Pożary w USA uchwycone przez satelitę. Gigantyczne tumany dymu i ognia
  3. Jest największy w Polsce. Chcą ewakuować ludzi, żeby go ruszyć
  4. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
  5. Nagle runął, 50 osób może nie żyć. TVP przekazało rano dramatyczne wiadomości ze świata
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: Fakt

Następny artykuł