wiadomości rząd Rumunii na kwarantannieTurysci.pl

Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenie

Wiadomości, które pojawiły się w mediach, są wyjątkowo niepokojące. Cały zagraniczny rząd został poddany domowej kwarantannie po tym, jak u jednego z senatorów stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Wiadomości, które przekazywane są z krajów z całego świata, nie są najlepsze. Co chwilę pojawiają się informacje o nowych przypadkach zakażenia. Sytuacja jest bardzo poważna, a teraz pierwszy kraj zdecydował się o poddaniu kwarantannie domowej całego rządu. Stało się tak, gdy u senatora w Rumunii potwierdzono zakażenie koronawirusem.

Polska zamyka granice dla cudzoziemców. Premier potwierdziłPolska zamyka granice dla cudzoziemców. Premier potwierdziłCzytaj dalej

Niepokojące wiadomości z Rumunii

- Cały rząd Rumunii zostanie umieszczony na domowej kwarantannie, ponieważ u senatora rządzącej Partii Narodowo-Liberalnej (PNL) stwierdzono zakażenie koronawirusem - oświadczył w piątek p.o. premiera, Ludovic Orban, podczas nadzwyczajnej konferencji prasowej.

Kwarantanna domowa objęła również całe kierownictwo partii i wszyscy członkowie senackiej frakcji PNL. U Senatora Virgil Chitac stwierdzono zakażenie w piątek, wcześniej jednak uczestniczył w procesach podejmowania decyzji politycznych. Jak podaje Polsat News, w związkuz tymi działaniami, istnieje realne zagrożenie, że zaraził inne osoby chorobą.

Dzisiaj grzeje: 1. Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenie
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Politycy objęci zostali kwarantanną domową, premier natomiast przekazał, że odbywał ją będzie w jednej z rządowych rezydencji. Decyzja taka została podjęta, ponieważ w tych miejscach będzie miał warunku do dalszego sprawowania obowiązków służbowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Polacy biją rekordy zakupów. Ale nie w Biedronkach i nie w Lidlach
  3. Z ostatniej chwili: WizzAir zawiesza wszystkie loty do kolejnego kraju
  4. Ważne ogłoszenie zagranicznego premiera ws. wirusa. "Nasza walka o przetrwanie"
  5. Przed lotem zrobili mu testy na wirusa z Chin. O pozytywnym wyniku dowiedział się w powietrzu
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: Polsat News

Następny artykuł