wiadomości koronawirusTurysci.pl

"Supernosiciel" koronawirusa został wyleczony. Zaraził co najmniej 11 osób

Wiadomości, które obiegły właśnie media, napawają optymizmem i radością. Właśnie przekazano, że "supernosiciel", który zaraził co najmniej 11 osób, został wyleczony.

Wiadomości, które pojawiły się w mediach i dotyczą koronawirusa, w końcu są pozytywne. Jak przekazała Wielka Brytania, "supernosiciel", którego udało się wczoraj namierzyć, został wyleczony. Niestety wcześniej już przekazał chorobę co najmniej 11 osobom w różnych krajach.

Obrazy Turysci.pl"Krwawy strumień" na plaży. Wielu boi się, że to ostrzeżenie od naturyCzytaj dalej

Nie każda osoba w ten sam sposób i w tym samym tempie rozprzestrzenia choroby. "Supernosiciele" to tacy ludzie, którzy zarażają szczególnie mocno i wyjątkowo wiele innych ludzi. Tak właśnie wyglądało to w przypadku Steve'a Walsha z Hove w UK.

Niezwykle pozytywne wiadomości z UK

Brytyjczyk miał zarazić się groźnym wirusem z Chin podczas pobytu w Singapurze, gdzie przebywał od 20 do 23 stycznia. Brał tam udział w konferencji biznesowej, a prosto z niej poleciał do narciarskiego kurortu Les Contamines-Montjoie. 28 stycznia z Genewy wrócił do UK.

Szacuje się, że zanim trafił w ręce ekspertów, mógł zarazić 5 osób w kraju, pięć kolejnych we francuskim kurorcie oraz jednego Brytyjczyka, którego objawy potwierdzone zostały na Majorce. Na szczęście teraz brytyjskie służby potwierdziły, że mężczyzna wyzdrowiał, choć nadal przebywa w szpitalu na obserwacji. O takiej sytuacji poinformowały we wtorek władze placówki.

Koronawirus wciąż rozprzestrzenia się po świecie

Przed tym, jak biznesmen wrócił do Wielkiej Brytanii, odnotowano już tam dwa przypadki koronawirusa - oba u Chińczyków. Tamtejsze władze stwierdziły, że koronawirus jest "poważnym i bezpośrednim zagrożeniem dla zdrowia publicznego".

Taka kwalifikacja umożliwia podejmowanie odpowiednich kroków, m.in. poddawanie potencjalnie chorych osób kwarantannie czy możliwość wprowadzenia zakazu opuszczania obiektów czy budynków, gdy wystąpi w nich podejrzenie zakażenia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje gwiazdor TVP. Widzowie go kochali, poruszające słowa Marty Manowskiej
  2. Niezwykle rzadki przypadek. W ustach 25-latki zaczęły rosnąć włosy [FOTO]
  3. Krzyki i panika na pokładzie samolotu. Wpadli w huragan, pilot 5 razy próbował lądować
  4. Nie tylko WizzAir z Polski. Nagrania samolotów walczących z huraganem wywołują ciarki, ale pilotom należą się brawa
  5. Będzie nowe województwo na południu Polski? Nie wszyscy się ucieszą, "temat jest w obiegu"
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

Źródło: Polsat News

Następny artykuł