wiadomości nie zyje polski turystaFot. Pixabay.com/Legolasek

Nie żyje turysta z Polski. Szukał schronienia, doszło do najgorszego

Wiadomości o polskim turyście są wyjątkowo smutne. Szukał schronienia, niestety doszło do najgorszego. Tragiczny finał akcji ratowniczej.

Wiadomości z Norwegii są wyjątkowo smutne. W niedzielę nad ranem znaleziono ciało polskiego turysty. Wybrał się w góry z trzema innymi Polakami, niestety zaskoczyły ich złe warunki pogodowe.

Specjalne kontrole na polskich granicach. Premier potwierdzaSpecjalne kontrole na polskich granicach. Premier potwierdzaCzytaj dalej

Przykre wiadomości z Norwegii

Czwórka turystów z Polski wybrała się na wycieczkę w góry Hallingskarvet. Policja z rejonu Sør-Øst przekazała informacje, zgodnie z którymi niestety doszło do najgorszego. Grupa rozbiła namiot, w którym czekała na ratunek. Niestety 50-kilkuletni turysta odłączył się od grupy, by szukać innego schronienia na własną rękę.

- Wyruszyli na nartach w sobotę po południu, ale nie udało im się dotrzeć do domku Lordehytta, gdzie zmierzali. Postanowili dlatego okopać się w namiocie. Z tego, co zrozumieliśmy, jeden z nich, mężczyzna, opuścił ich, żeby spróbować znaleźć Lordehytta. Do miało miejsce około godziny 22 w sobotnie popołudnie. Po tym już się nie pojawił - cytuje przedstawiciela policji portal Moja Norwegia.

Grupa ratunkowa dotarła do trójki Polaków i udało się ich uratować. Jak podaje portal Moja Norwegia, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W niedzielę nad ranem niestety znaleziono ciało czwartego mężczyzny.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziesiątki lotów z Polski odwołanych. LOT idzie w ślady WizzAira
2. Zmiana dla 850 tys. Polaków. 500 plus z nowym progiem dochodowym

Nieżywy Polak odnaleziony został niedaleko chatki Lordehytta. Usiłowano przywrócić mu akcje życiowe, niestety nie było to już możliwe. Pozostali turyści przekazani zostali pod opiekę służb medycznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyszedł na jaw jeden z największych sekretów Asi z Chłopaków do wzięcia. Włos jeży się na głowie
  2. Słowa ranią. Użył ich brat Magdy Gessler w kierunku siostry w najboleśniejszy sposób
  3. Zestrzelono samolot pasażerski, zginęło wszystkich 298 pasażerów. Dziś ruszył proces, po 6 latach
  4. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata
  5. Uwielbiany, górski ośrodek zostaje zamknięty. "Goście proszeni o powrót do domów"
  6. Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezy

Źródło: Moja Norwegia

Następny artykuł