Wiadomości o Wszystkich Świętychwikimedia.commons/ Mateuszgdynia/ CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

1 listopada z zakazem przemieszczania się? "Apelujemy o niewyjeżdżanie na Wszystkich Świętych"

Wiadomości, które nie spodobają się wielu Polakom. Już wkrótce dzień Wszystkich Świętych. Wedle polskiej tradycji wiąże się to z jeżdżeniem do cmentarzy w całym kraju. Teraz eksperci tego odradzają i apelują o wprowadzenie ograniczeń.

Wiadomości, które mogą pokrzyżować plany wielu osób. Już za kilka tygodni 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych. W tym roku obchody mogą wyglądać inaczej. Choć rządzący zapowiadali, że nie będzie żadnych ograniczeń, eksperci apelują o ich wprowadzenie. Czy koronawirus zmieni tradycje Polaków?

Polsat donosi. Gowin się wygadał. Wiemy, co z podróżowaniem po Polsce 1 listopadaPolsat donosi. Gowin się wygadał. Wiemy, co z podróżowaniem po Polsce 1 listopadaCzytaj dalej

Wiadomości z Polski. Ograniczenia we Wszystkich Świętych?

- Wszystkich Świętych to nie tylko wizyta na cmentarzu, to także spotykanie się całych rodzin, wspólne spędzanie czasu. Nagle 20 milionów ludzi zacznie się przemieszczać po całej Polsce. Co więcej, 1 listopada jest w tym roku w niedzielę, a zatem to będzie cały weekend - powiedział dla Interii ekspert w dziedzinie immunologii i terapii zakażeń, dr Paweł Grzesiowski.

- Jeśli dodamy do tego statystyki z poprzednich lat, zobaczymy też, ile wypadków drogowych jest w tym okresie. Wiele z tych osób musi trafić do szpitala. Czy znajdą się dla nich wolne łóżka? Obawiam się, że nie - dodał mężczyzna. Zaznaczył jednak, że wprowadzenie restrykcji musiałoby zostać ogłoszone wcześniej. Jeżeli poinformowano by o tym, np. 30 października, wiele osób by się wściekło i zbuntowało.

Dzisiaj grzeje: 1. Trwa walka, w środku było ponad 100 osób. Płomienie są gigantyczne, wiadomość ze świata
2. Jarosław Jakimowicz się doigrał? Nie wytrzymał, ze śmiechem zwyzywał obcego człowieka
3. Jest przełom. Wyciekły informacje o WizzAir, klienci mogą nie uwierzyć

Polski rząd zapowiadał, że nie przewiduje żadnych ograniczeń w związku z 1 listopada. Pojawiają się jednak nowe rekordy liczby zakażeń. W ciągu ostatniej doby było to już ponad 4 tysiące przypadków. Wszystko może się więc zmienić. W sprawie Wszystkich Świętych wypowiedział się też Kościół. Można o tym przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny pies podchodzi do małej dziewczynki. Po chwili dzieje się niemożliwe
  2. Szczeniak, którego możesz nosić w kieszeni. Adopcja psa w wyjątkowy sposób, wielu może być zaskoczonych
  3. Przełomowa decyzja Chin, ogłosili. Cały świat przeciera oczy i nie wierzy
  4. Klamka zapadła, Ryanair podjął nagłą decyzję. Tylko jeden rodzaj, ostatecznie
  5. Stało się, czarny scenariusz spełnia się na północy kraju. Niestety, potężne rozczarowanie turystów
  6. Porzucony szczeniak był w naprawdę ciężkim stanie. Nie mógł uwierzyć, kto przyszedł, by go adoptować

Źródło: RMF24

Następny artykuł