Wiadomości z Europy. Kwarantanna dla PolakówFot. Pixabay.com/TheDigitalWay (zdjęcie ilustracyjne)

3 kraje zamykają się na Polaków. Kwarantanna obowiązkowa

Wiadomości zza granicy. 3 nowe kraje wprowadziły kwarantannę dla osób, które przyjeżdżają z Polski. Na liście państw, na które nałożono te restrykcje, pojawiły się też inne kraje niż Polska. Gdzie nie będzie można pojechać z pełną swobodą?

Wiadomości z państw znajdujących się blisko Polski. Tam Polacy nie będą mogli pojechać już bez obowiązku odbycia obowiązkowej izolacji. Powodem jest oczywiście duża ilość zakażeń koronawirusem.

Polska na czarnej liście, będzie kwarantanna. Kolejny kraj podjął decyzjęPolska na czarnej liście, będzie kwarantanna. Kolejny kraj podjął decyzjęCzytaj dalej

Wiadomości zza granicy. Kwarantanna dla Polaków

Miejsca, o których mowa, to kraje bałtyckie - Litwa, Łotwa i Estonia. Jak wynika z informacji władz sanitarnych z tych państw, od 10 sierpnia wszystkie osoby, które przyjadą z Polski, będą musiały udać się na 14-dniową kwarantannę. Powodem tej decyzji są coraz gorsze statystyki zakażeń koronawirusem w Polsce.

Trzy wspomniane wcześniej kraje stosują zasadę, która mówi, że obowiązkowa izolacja jest konieczna w przypadku turystów, którzy wyjeżdżają z państw, w których na 100 tysięcy mieszkańców występuje minimum 16 zakażeń. W Polsce współczynnik pokazuje, że jest to około 20 osób.

W przypadku Litwy obowiązuje standardowa kwarantanna. Inaczej sprawa wygląda w przypadku Estonii i Łotwy. Tam każdy musi udać się na samoizolację. Oznacza to, że należy podać miejsce pobytu i można je opuszczać jedynie w sprawach koniecznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Koniec, wprowadzono kolejny zakaz, brzmi niewiarygodnie. Zagraniczny rząd zdecydował
2. W szkołach podsuwają kontrowersyjne oświadczenia. Chodzi o zrzeczenie się roszczeń w wypadku zakażenia

Polska nie jest jedynym państwem, na które nałożono te restrykcje. Jak podaje Onet, inne kraje, które znalazły się na liście to Luksemburg, Rumunia, Hiszpania, Andora, San Marino, Belgia, Bułgaria, Monako, Malta, Szwecja, Czechy, Holandia, Portugalia, Islandia, Szwajcaria, Francja, Chorwacja, Austria i Cypr. Więcej o sytuacji epidemiologicznej w Polsce można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się żona Kamila Stocha, oniemieliśmy. Zdjęcia pokazują wszystko
  2. Niespodziewana awantura pod Ministerstwem Sprawiedliwości. Poszło o tęczową flagę, na miejscu jest służba więzienna
  3. Tysiące zakażonych po jednej modlitwie. Dramatyczne wiadomości ze świata
  4. Hit, wyciekło zdjęcie Macierewicza na wakacjach. Poszalał
  5. Wysłała rodzicom zdjęcie z wakacji. Nie zauważyła jednej rzeczy, ale wstyd
  6. Tatry. Skandaliczne zachowanie turysty. Zabrał przerażonego psa na Orlą Perć (WIDEO)

Źródło: Fly4Free

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł