wiadomości bieszczadyturysci.pl

Akcja ratowników w Bieszczadach. Wystartował śmigłowiec, kilkanaście osób ewakuuje turystów

Wiadomości, które właśnie obiegły media, są wyjątkowo niepokojące. W Bieszczadach ratownicy ewakuują turystów z Połoniny Caryńskiej.

Wiadomości o akcji ewakuacyjnej dotarły do mediów właśnie w tym momencie. W akcji ratunkowej bierze udział 16 ratowników.

Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobiePolicja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobieCzytaj dalej

Turyści sami zgłosili się po pomoc. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego wystartował z Sanoka. Na pokładzie miał trzech ratowników GOPR, transportował również niezbędny sprzęt w rejon działań.

Wiadomości z Bieszczad: trwa akcja ewakuacyjna

- Z ich informacji wynikało, że brną w śniegu po pas. Są przemoczeni i zaczynają marznąć. Brakuje im sił - cytuje naczelnika bieszczadzkiej grupy GOPR, Jakuba Dąbrowskiego, Polsat News.

Zgłoszenie pojawić się miało kilka minut po godzinie 16, ale dopiero teraz do sieci trafiły szczegółowe informacje na ten temat. Jak podaje Polsat News, akcja wciąż trwa. Turyści schodzić mieli z Połoniny Caryńskiego w kierunku schroniska Koliba.

- Z ich informacji wynikało, że brną w śniegu po pas. Są przemoczeni i zaczynają marznąć. Brakuje im sił - cytuje Dąbroskiego Polsat News.

Oprócz ratowników w śmigłowcu, na miejsce dotarli również ratownicy na nartach skiturowych oraz skuterach śnieżnych.

- Aktualnie trwa ewakuacja turystów. Jedna osoba wymaga hospitalizacji - mówił zastępca naczelnika.

Obecnie w Bieszczadach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Zagrożenie występuje przede wszystkim na północnych stokach Bieszczadów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje lider Budki Suflera. Muzyk zmagał się z nowotworem, miał 69 lat
  2. Największe epidemie w ostatnich latach. Nie tylko koronawirus jest niebezpieczny
  3. Nad Europę nadciąga huragan. Mieszkańcy muszą być gotowi, będzie bardzo niebezpiecznie
  4. Śnieżny Księżyc już wkrótce pojawi się na niebie. Nie przegap szansy, zdarza się bardzo rzadko
  5. Pracownica hostelu nie wytrzymała. Opowiedziała o najbardziej żenującej sytuacji, jaką przeżyła
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

Źródło: Polsat News

Następny artykuł