Wiadomości z ciosem dla południa i centrum Polski.Fot. pixabay/arembowski (zdjęcie ilustracyjne)

Jest ofiara i są ranni. Niemal 600 interwencji jednej nocy. Koszmar

Wiadomości z poprzedniej nocy wyraźnie odbiją się na ostatnich raportach krajowych służb. Skala zniszczeń oraz liczba interwencji oddziałów znacznie przewyższają tegoroczne wskaźniki. Niestety, przedstawiciele zastępów poinformowali również o ofiarach śmiertelnych.

Wiadomości z interwencji służb podał dzisiaj (niedziela, 6 września) rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Krzysztof Batorski. Najwięcej zgłoszeń PSP miała na Dolnym Śląsku. Odnotowano również przynajmniej jedną ofiarę śmiertelną.

TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeTVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeCzytaj dalej

Tragiczne wiadomości z południa. Jest ofiara

Jak podają dziennikarze RMF24, w nocy z soboty (5 września) na niedzielę (6 września) zastępy straży pożarnej w całym kraju musiały interweniować 591 razy tylko w zgłoszeniach dotyczących burz. Wiadomości z soboty relacjonował Polskiej Agencji Prasowej rzecznik PSP, który poinformował, że wyłącznie na Dolnym Śląsku służby wyjeżdżały do akcji 253 razy - najwięcej w kraju.

Po wcześniejszych ostrzeżeniach, na Mazowszu (87 interwencji) z kolei potwierdzono przynajmniej jeden wypadek śmiertelny. Jak relacjonował wiadomości z miejsca zdarzenia st. kpt. Batorski, w miejscowości Baniocha (powiat piaseczyński) na auto osobowe spadło drzewo. W pojeździe znajdował się mężczyzna. Zginął w godzinach wieczornych.

Wiadomości z kraju ciosem dla południa

Według ustaleń RMF24, na Dolnym Śląsku, gdzie służby musiały interweniować kilkakrotnie większą liczbę razy, niż w innych regionach, doszło do wypadku, w wyniku którego ucierpiały co najmniej dwie osoby. Wiadomości z południa mówią o zdarzeniu na wysokości Kobierzyc (powiat wrocławski) - podczas wypadku drogowego ucierpiały dwie osoby. Służby potwierdzają, że poszkodowani odnieśli niewielkie obrażenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat u Martyniuków. Czarny scenariusz, którego nikt się nie spodziewał
2. Przeszłość Dagmary Kaźmierskiej z "Królowych życia" daje do myślenia. Mroczne sekrety

Na terenie województwa opolskiego służby interweniowały 73 razy, jednak wiadomości z sobotniej nocy dotyczyły również terenów Warmii i Mazur. W miejscowości Deksyty oraz Weskajmy (powiat bartoszycki) porywisty wiatr uszkodził kilkanaście dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych. Wcześniej informowano o trąbie powietrznej, jednak służby zaprzeczają, jakoby na północy kraju doszło do podobnych zjawisk.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. Rząd podjął decyzję. Olbrzymie zmiany dla Polaków. Wszystko się zmieni
  4. Porażające sceny w "Kuchennych rewolucjach". Magda Gessler odwiedziła Kraków, nie miała litości
  5. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
  6. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci

Źródło: RMF24

Następny artykuł