Wiadomości z PolskiFot. flickr.com/ Kancelaria Premiera/ CC0

Z ostatniej chwili: znamy powiaty, gdzie zaostrzają obostrzenia. Podali żółte i czerwone strefy

Wiadomości z ostatniej chwili: Minister zdrowia Łukasz Szumowski i wiceminister Janusz Cieszyński przedstawili szczegółowe informacje dotyczące obostrzeń dla powiatów. Wiemy, gdzie będą żółte, a gdzie czerwone strefy.

Wiadomości, które przekazało Ministerstwo Zdrowia, dotyczy ogłoszenia konkretnych powiatów, w których ponownie pojawią się rygorystyczne zasady ze względu na dużą liczbę zachorowań na Covid-19. Minister zdrowia Łukasz Szumowski wymienił wszystkie regiony i podzielił je na dwie kategorie, które zostaną oznaczone kolorem czerwonym i żółtym.

Rzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacjiRzecznik rządu zabiera głos. Chodzi o kwarantannę dla Polaków wracających z wakacjiCzytaj dalej

Wiadomości są szczególnie ważne dla Śląska

Jak poinformował minister zdrowia, wydzielono 9 powiatów oznaczonych kolorem czerwonym i 10 powiatów oznaczonych kolorem żółtym. W tych pierwszych rygor będzie ostrzejszy, jednak wszystkie 19 będą objęte zasadami, które w reszcie kraju zostały już zniesione.

"Czerwone" obostrzenia będą obowiązywały w powiatach: ostrzeszowskim, nowosądeckim, Nowy Sącz, wieluńskim, pszczyńskim, w Rudzie Śląskiej, rybnickim, w Rybniku i pow. wodzisławskim. Łagodniejsze, "żółte" rygory będą w powiatach: wieruszowskim, Jastrzębie Zdrój, jarosławskim, Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i Przemyślu.

Maseczki wrócą na ulice

Pojawiły sie informacje, że w powiatach "czerwonych" wprowadzony ma być m.in. zakaz organizacji kongresów i targów, a wydarzenia sportowe będą mogły odbywać się tylko bez udziału publiczności. Ponownie zostanie wprowadzony zakaz działania siłowni i sanatoriów. Ma zostać przywrócony obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat na polskim lotnisku. Uderzyli prosto w ziemię
2. Szumowski zapowiada wprowadzenie większych obostrzeń, wiadomo już gdzie. Dotyczy to 20 powiatów

Jeszcze dziś resort zdrowia ma opublikować projekt rozporządzenia ws. przywracania restrykcji dla powiatów z największą liczbą zakażeń. Wiceminister Cieszyński, zapowiedział, że miałoby ono obowiązywać od soboty. Pierwsze informacje na ten temat pojawiły się w czwartek rano.

wiadomości

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz zabrał głos ws. polskich skoczków. Dla kilku nie miał litości
  2. Nietypowy przepis na mizerię zachwyci każdego. Dodatkowy, niespodziewany składnik robi robotę
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. Bezdomna sunia oszczeniła się w nagrzanej szklarni. Widok, który zastali na miejscu wolontariusze poraża

Źródło: TVN 24

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł