wiadomości stan wyjątkowyFot. Unsplash.com/Agathe Marty

Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy

Wiadomości, które docierają z mediów, są szczególnie niepokojące. W Japonii odnotowano nagły wzrost liczby osób zakażonych. W związku z tym wprowadzony zostanie stan wyjątkowy, a wraz z nim wejdą w życie kolejne zakazy.

Wiadomości, które docierały do Europy w ostatnim czasie z Azji, były względnie pozytywne. Zachorowań było mniej na całym terenie, a Chiny nawet zdecydowały się na rozluźnienie zakazów, otwierając dla zwiedzających np. fragment Wielkiego Muru. Teraz jednak okazuje się, że wcale nie jest tak kolorowo, a Japonia niespodziewanie ogłosiła wprowadzenie stanu wyjątkowego. Wszystko przez gwałtowny wzrost nowych przypadków w stolicy.

Wyszły na spacer do parku, dostały po 12 tys. zł kary. Lepiej zostać w domuWyszły na spacer do parku, dostały po 12 tys. zł kary. Lepiej zostać w domuCzytaj dalej

Niepokojące wiadomości z Japonii

O ostrych działaniach w Japonii poinformował w poniedziałek tamtejszy premier Shinzo Abe. Stan wyjątkowy, który został wprowadzony, ma być bronią w walce z pandemią koronawirusa. Ograniczenia mają zacząć obowiązywać jeszcze w tym tygodniu, a wstępnie obowiązywać będą przez miesiąc. Dzięki tej zmianie lokalne władze będą mogły zobligować mieszkańców do pozostania w domach, co do tej pory nie było tam w pełni praktykowane.

Jak przekazuje agencja Reuters, nowe ograniczenia mają być egzekwowane w większym stopniu na wzajemnej presji obywateli, niż na karach pieniężnych, jak ma to miejsce np. w Polsce. Decyzja o wprowadzeniu stanu wyjątkowego podjęta została stosunkowo późno, Japonii jednak bardzo długo udało się utrzymywać liczbę zakażonych na względnie niskim poziomie.

Dzisiaj grzeje: 1. Niesamowite zjawisko już najbliższej nocy, trzeba patrzeć w niebo. Księżyc będzie inny niż zawsze
2. DGP: Po pandemii przyjdzie jeszcze gorsza plaga. W sklepach będą problemy z żywnością

Powodem wprowadzenia stanu wyjątkowego był gwałtowny wzrost liczby zakażeń. Jak przekazały władze Tokio, w niedzielę odnotowano tam rekordowy skok liczby zakażonych - aż 148 przypadków, przez co w całym państwie pozytywny wynik testów ma już ponad 3,5 tys. ludzi. Na ten moment zmarło tam 85 osób, a o reakcję rządu apelowali już eksperci, zwracając uwagę, że tamtejszy system zdrowia może sobie nie poradzić z nagłymi skokami liczby zarażonych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest oficjalne stanowisko Andrzeja Dudy ws. matur 2020. Rodzice i uczniowie będą wściekli
  2. Kontrowersyjny pomysł polskiego rządu. Będą zbierać nasze dane lokalizacyjne
  3. Genialna wiadomość z Wuhan w Chinach. Dzień, jakiego nie było od grudnia
  4. Rząd chce dać turystom bony na 1000 zł na wycieczki. Podano szczegóły
  5. Pilna interwencja WHO u sąsiadów Polski. Eksperci rozpoczynają misję, apelują o zmiany
  6. Podczas biegania można dostać gigantyczny mandat. Ale jest sposób, żeby legalnie ominąć zakazy

Źródło: o2.pl

Następny artykuł