Wiadomości WłochyFot. Pixabay.com/Arcaion

Dziesiątki osób rannych, 2 ofiary śmiertelne. Doszło do tragedii za granicą

Wiadomości, które obiegły media, są wyjątkowo tragiczne. Doszło do katastrofy kolejowej, dziesiątki osób rannych. Potwierdzono już śmierć dwóch osób, wciąż trwa akcja ratunkowa.

Wiadomości napływające z Włoch są wyjątkowo tragiczne. Niedaleko miasta Lodi na północy Włoch doszło do katastrofy kolejowej. Wykoleił się tam skład osobowy, który jechał z Mediolanu do Salerno.

Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusaWszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusaCzytaj dalej

Dwa wagony spadły z torów, a zgodnie z najnowszymi doniesieniami mediów, poszkodowanych zostało aż 27 osób. Dwie ofiary śmiertelne to maszyniści pracujący w linii Frecciarossa.

Wiadomości z Włoch napawają niepokojem

Tragedia miała miejsce w miejscowości Ospedaletto Lodigiano, położonej w Lombardii. Do mediów trafiły informacje, zgodnie z którymi lokomotywa pociągu miała odczepić się od reszty wagonów. Po tym uderzyła jeszcze w wózek transportowy, znajdujący się na przeciwnym torze. Na koniec, po przejechaniu około 300 metrów poza torami, uderzyła w budkę kolejową.

Po tym wszystkim doszło również do wywrócenia się pierwszego wagonu w składzie. Na szczęście pozostałe pozostały nienaruszone, bo w innym przypadku poszkodowanych mogłoby być o wiele więcej.

Lokomotywa na tej trasie zwykle osiągała prędkość do 250 km na godzinę. Agencja Ansa przekazała, że na feralnym odcinku miały trwać wcześniej prace konserwacyjne, lecz nie wiadomo na razie, co było oficjalną przyczyną tragedii. Ruch na tej trasie jest sparaliżowany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama włożyła najmłodsza córeczkę do piekarnika i włączyła go. Do sieci wyciekły zdjęcia
  2. Czosnek od lat stosowany jest jako naturalny lek. Fakty i mity dotyczące jego działania
  3. Nad Europę nadciąga huragan. Mieszkańcy muszą być gotowi, będzie bardzo niebezpiecznie
  4. Śnieżny Księżyc już wkrótce pojawi się na niebie. Nie przegap szansy, zdarza się bardzo rzadko
  5. Pracownica hostelu nie wytrzymała. Opowiedziała o najbardziej żenującej sytuacji, jaką przeżyła
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

Źródło: Onet

Następny artykuł