Wiadomości z kraju. Potężny huraganFot. Pixabay.com/Engin_Akyurt

Skutki są porażające. Huragan przeszedł nad Polską. Straszna noc dla części Polski

Wiadomości z naszego kraju są niepokojące. W jednym z regionów Polski wczoraj przeszedł potężny huragan. Niestety, spowodował on mnóstwo szkód. Odnotowano ponad 1700 interwencji strażaków. Gdzie było najgorzej?

Wiadomości z kraju. W Polsce w ciągu ostatniej doby przeszedł huragan. Strażacy musieli interweniować około 1700 razy. Powodem były olbrzymie szkody wywołane potężnym wiatrem. W którym regionie znajdują się zniszczenia?

Na ulicach policja, z głośników co chwila komunikaty. Nie mieści się w głowie, co się dzieje w polskim mieścieNa ulicach policja, z głośników co chwila komunikaty. Nie mieści się w głowie, co się dzieje w polskim mieścieCzytaj dalej

Wiadomości z Polski. Szkody spowodowane huraganem

Silny wiatr pojawił się w wielu miejscach na terenie Polski. Jednak to na Mazowszu powstało najwięcej szkód z tego powodu. Jak podaje radio RMF FM, strażacy interweniowali tam najwięcej, ponieważ było to ponad 400 przypadków. Służby podają też, że było to głównie w okolicach Ostrołęki.

Również na południu kraju trzeba było działać. W Małopolsce potrzebna była interwencja straży pożarnej w prawie 280 przypadkach. Niepokojąco wyglądała także sytuacja na Śląsku. Tam strażacy wykonali prawie 200 interwencji.

Huragan spowodował wiele zniszczeń. W całym kraju silny wiatr doprowadził do uszkodzenia 61 dachów. Najwięcej przypadków było na Mazowszu oraz w Warmińsko-Mazurskim. Takie informacje przekazał Krzysztof Batorski, który jest rzecznikiem straży pożarnej. Wiadomo jednak, że sytuacja już się uspokoiła. Po północy w nocy z niedzieli na poniedziałek strażacy musieli interweniować o wiele mniej razy. Pojawiły się raptem cztery zgłoszenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie zapadła decyzja w sprawie drugiego lockdownu. Wielu łapie się zza głowy po wieściach za granicy
2. Służby nie nadążały, ogromne niebezpieczeństwo. Z samego rana pojawiły się nowe ostrzeżenia, uważajcie
3. Skandal u Ryanaira. Nie wpuścili 10-osobowej rodziny z Polski na pokład, powód bulwersuje

Uważać powinni jednak mieszkańcy wschodniej i centralnej Polski, a także Wielkopolski. Nadal obowiązują ostrzeżenia. W tych częściach kraju może pojawić się silny wiatr oraz burza z gradem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fretka została mamą. W przezabawny sposób pochwaliła się swoim potomstwem
  2. Sony totalnie skopało sprawę z PlayStation 5 Digital Edition. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  3. Polska gwiazda po cichu wzięła ślub. Wybrała obłędne miejsce, zdjęcia zapierają dech
  4. Znienacka zapytali turystów czemu chodzą bez maseczek w Zakopanem. Ich odpowiedź zwala z nóg
  5. Media przekazały najgorsze informacje, fani ze świata pogrążają się w żałobie. Nie żyje, jego pokazy były międzynarodowymi hitami
  6. Alarm w Warszawie. Stolicę opanowała prawdziwa plaga, mieszkańcy nie mają wyboru, muszą się bronić

Źródło: RMF24

Następny artykuł