wiadomości z USAFot. pixabay.com/ calimiel

Ogłosili stan wyjątkowy. Życie mieszkańców jest zagrożone. Wiadomości ze świata

Wiadomości ze świata są przerażające. Mieszkańcy znaleźli się w kryzysowej sytuacji, ich życiu zagraża niebezpieczeństwo. Ogłoszono stan wyjątkowy, a władze proszą o oszczędne gospodarowanie zasobami.

Wiadomości ze Stanów Zjednoczonych potwierdzają to, że Ziemia się ociepla. W Dolinie Śmierci temperatury są niezwykle wysokie, nawet jak na tamtejsze standardy. Mieszkańcy wielu regionów zmagają się z upałami i suszą, które zagrażają ich życiu i zdrowiu. Władze apelują o rozwagę i zalecają szczególną ostrożność. Proszą także o ograniczenie zużycia prądu.

TVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopniaTVN pilnie alarmuje. Żywioł uderzy w Polskę, ostrzeżenia 1. stopniaCzytaj dalej

Może zabraknąć prądu

Nad południową częścią stanu Kalifornia przechodzi kolejna fala upałów. Temperatury rzędu 125 st. w skali Fahrenheita, czyli ok. 49 st. w skali Celsjusza są niezwykle uciążliwe. Wzrosło też zagrożenie pożarami, które łatwo wybuchają w czasie suszy. Gubernator stanu Gavin Newsom ogłosił stan wyjątkowy.

W najbliższych dniach na pustyni Mojave temperatura powietrza ma przekroczyć 50 st. C. W USA zbliża się święto Labor Day, czyli ostatni dzień tradycyjnego okresu letnich urlopów. Niestety mieszkańcy nie mają powodu do radosnego świętowania, ponieważ ich życiu zagraża niebezpieczeństwo. Przy tak wysokich temperaturach występuje nie tylko ryzyko pożarów, ale także przeciążenia sieci energetycznej.

Wiadomości z USA to dowód na globalne ocieplenie

Za pomocą Twittera władze parków stanowych poprosiły o oszczędzanie energii elektrycznej, na którą wzrosło zapotrzebowanie wraz ze zwiększeniem mocy klimatyzatorów. Większość urządzeń pracuje teraz na pełnej mocy, by schłodzić pomieszczenia. Elektrownie mogą nie podołać takiemu zadaniu, stąd apel.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna wiadomość z samego rana obiegła media. Niestety nie żyje międzynarodowa legenda
2. Podczas festiwalu w Opolu Maryla Rodowicz zrobiła coś niespodziewanego. Wielu było zaskoczonych

Krajowa Służba Meteorologiczna ostrzega przed wysokimi temperaturami, grożącymi śmiercią na południu stanu Kalifornia. Zdaniem klimatologów niezwykle wysokie temperatury i wiążące się z nimi susze, a także powodzie błyskawiczne są rezultatem działalności człowieka. Zmiany są obserwowane od początku ubiegłego stulecia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Malutki kotek został zaatakowany przez kobrę. Mężczyzna ryzykował życiem, aby uratować zwierzę
  2. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
  3. Nie żyje popularna dziennikarka. Miała 35 lat. Dramat
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Zmienili przepisy. Poszła na zajęcia do szkoły. Konsekwencje są porażające
  6. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki

Źródło: Polsat News

Następny artykuł