wiadomości pandemia druga falaFot. Unsplash.com/Tedward Quinn/zdjęcie poglądowe

Porażająca opinia ekspertów o drugiej fali pandemii w Europie. Nie brzmi dobrze

Wiadomości dotyczące drugiej fali pandemii są bardzo niepokojące. Eksperci wyciągnęli bardzo niedobre dla całego świata wnioski.

Wiadomości, które przekazał Polsat News, nie brzmią zbyt optymistycznie. Portal przedstawił wnioski specjalistów z UK oraz USA, związane z ewentualną, drugą falą pandemii. O jej nadejściu wypowiadało się już publicznie wiele autorytetów, a naukowcy z Imperial College Londyn ostrzegają przed pewnymi działaniami.

Dramatycznie przykre wiadomości z północy Polski. Niestety stracił życieDramatycznie przykre wiadomości z północy Polski. Niestety stracił życieCzytaj dalej

Niepokojące wiadomości o drugiej fali pandemii

Cytowani przez BBC, a następnie Polsat, naukowcy z Imperial College Londyn ostrzegają Włochy przed znoszeniem restrykcji. Wskazują, że mobilność ludzi zwiększona przez poluzowanie obostrzeń, może wywołać zupełnie nową falę zakażeń, a także niestety zgonów. Oszacowali, że może być nawet większa niż ta, z którą mierzyliśmy się teraz.

Brytyjczycy oszacowali dwie możliwości - zwiększenie mobilności ludzi o 20% oraz o 40%. Jak potwierdzili, nawet przy tym niższym założeniu druga fala pandemii byłaby większa niż ta pierwsza. Takie wnioski są niepokojące jednak nie tylko dla Włoszech, ale i całej Europy - od poniedziałku wiele krajów znosiło częściowo ograniczenia swoim obywatelom.

Dzisiaj grzeje: 1.Polacy mogą być zagrożeni. Specjaliści ostrzegają osoby, które wyszły na spacer
2. Rozłam w Porozumieniu, wybory z coraz większym chaosem. Wiceprezes przeciwko Gowinowi

Specjaliści z Washington University (Institute for Health Metrix and Ewaluation) w swoich badaniach skupili się na USA. Oszacowali, że w sierpniu 2020 roku liczba zgonów może urosnąć nawet do 135 tys. (obecnie jest ich ponad 68 tys.). Jak podaje Polsat News, eksperci określili to jako najbardziej realistyczny scenariusz. Dodali, że w swoich prognozach również wzięli pod uwagę znoszenie obostrzeń oraz zwiększenie mobilności ludzi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W sieci pojawiło się nagranie z dużego polskiego szpitala. Sceny jeżą włosy na głowie, tak postępują z chorymi na COVID-19
  2. Mężczyzna celowo potrącił głuchego psa. Zwierzę nie przeżyło. Wyrok zaskakuje
  3. Pracuje w laboratorium w Wuhan. Media: miała dość plotek, wyjawiła prawdę
  4. Jest potwierdzenie. Otworzą granice, ale nie dla wszystkich
  5. Trzęsienie ziemi w Europie. Na jednym się nie skończyło, eksperci potwierdzili
  6. Nie żyje polski mistrz Europy. Legendarny sportowiec przegrał walkę z ciężką chorobą

Źródło: Polsat News

Następny artykuł