Wiadomości Afganistanturysci.pl

Serce pęka, straszne sceny na Bliskim Wschodzie. Rozwścieczony tłum nie miał litości dla bezbronnej kobiety

Wiadomości, które pojawiły się w mediach, wywołują ciarki na plechach. Grupa wściekłych mężczyzn zabiła kobietę, a doszło do tego w niewyobrażalnie okrutny sposób.

Wiadomości o tragedii dotarły do mediów w chwili, gdy do sieci trafił filmik. Jak podaje o2, widać było na nim, jak kilkudziesięciu mężczyzn pastwi się w okrutny sposób nad bezbronną kobietą. Nagranie miało zostać błyskawicznie usunięte, jednak wywołało ogromną burzę.

Co najmniej 5 osób nie żyje, trwa akcja ratownicza. Potężna lawina porwała minibus za granicąCo najmniej 5 osób nie żyje, trwa akcja ratownicza. Potężna lawina porwała minibus za granicąCzytaj dalej

Do niewyobrażalnego zdarzenia miało dojść w Afganistanie, a głos w tej oburzającej sprawie zabrał nawet rzecznik tamtejszego prezydenta. Po opublikowaniu filmiku w szoku jest rzekomo również wielu mieszkańców tego kraju.

Wiadomości z Afganistanu przerażają

Jak opisuje tragiczny filmik portal o2, kilkudziesięciu mężczyzny z całych sił rzucało w kobietę kamieniami. Ona, bezbronna, leżała w płytkim dole, a oprawcy wykrzykiwali "Allahu akbar". Mieli zupełnie nie reagować na ból oraz płacz swojej ofiary.

Nie wiadomo dokładnie, jaka mogła by być przyczyna tak okrutnego samosądu, ani co skłonić by miało tak liczną grupę mężczyzn do wyjątkowo okrutnego działania.

Głos zabrał rzecznik prezydenta

W sprawie ukamienowania kobiety wypowiedział się również rzecznik Aszrafa Ghaniego, prezydenta Afganistanu.

- Jestem całkowicie zszokowany i zasmucony po obejrzeniu klipu na Twitterze, na którym grupa talibów ukamienowała niewinną kobietę. Okrucieństwo, jakiego talibowie dopuszczają się w imię islamu, jest zbrodnią przeciwko ludzkości - cytuje rzecznika o2.

Pierwsze oskarżenia, zgodnie z przekazem portalu o2, skierowane są w stronę talibów, jednak Dailymail.co.uk informowało, że talibowie sugerują, iż nagranie pochodziło z 2015 roku i nie było nowe. Mimo wszystko aktywiści domagają się śledztwa i ustalenia, kto był ofiarą, jaki był powód tego tragicznego zdarzenia oraz miejsca, gdzie do niego doszło. Tamtejszy aktywista Laila Haidari przekazał, że mogło do tego dojść kilka dni temu w prowincji Ghor, jednak ofiacjalnie ta informacja nie została potwierdzona.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama włożyła najmłodsza córeczkę do piekarnika i włączyła go. Do sieci wyciekły zdjęcia
  2. Warzywa i owoce, które powinniśmy jeść zimą. Nasz organizm nam za to podziękuje
  3. Lokalne władze biją na alarm. Wprowadzono ostrzeżenia pomarańczowego stopnia za granicą
  4. Kolejny kraj podjął decyzję. Na jego teren nie wpuszczą żadnego turysty, który był w Chinach
  5. 13 dzieci nie żyje, 40 jest rannych. W zagranicznej szkole doszło do tragedii
  6. Minister zdrowia ujawnia kto w Polsce zachoruje na koronawirusa. Niepokojące słowa

Źródło: o2

Następny artykuł