Wiadmości z konferencji MZ ciosem dla polskiej turystyki.Fot. Pixabay.com/Candid_Shots

Jest nowa lista czerwonych i żółtych stref. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło

Wiadomości podane przez Ministerstwo Zdrowia wyraźnie odbiją się na lokalnym sektorze turystycznym miast i powiatów objętych przepisami tzw. czerwonej strefy. Szczególnie może ucierpieć region na południu kraju.

Wiadomości z dzisiejszej konferencji Ministerstwa Zdrowia mogą przekreślić dalsze ambicje miast i powiatów w sezonie jesiennym. Zaktualizowana już lista powiatów, gmin i aglomeracji objętych obostrzeniami czerwonej strefy zapowiada duże zmiany w lokalnym reżimie sanitarnym.

TVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobićTVP przekazało tragiczną wiadomość. Niestety, był bez szans, nic się nie dało zrobićCzytaj dalej

Wiadomości ciosem dla lokalnej turystyki

Na dzisiejszej (4 września) konferencji prasowej Ministerstwa Zdrowia, przedstawiciele resortu przekazali najnowsze wiadomości o rozszerzeniu czerwonej i żółtej strefy na kolejne miasta, powiaty i gminy. Wcześniej na listę trafiło Zakopane, które obecnie musi przestrzegać szeregu nowych obostrzeń sanitarnych. Teraz ministerstwo umieściło w spisie kolejny kurort.

Wiadomości przekazane przez resort zdrowia będą niemałym ciosem dla mieszkańców Nowego Sącza. Kurort znany z wyjątkowej bliskości gór (oraz nieporównywalnie niższych cen niż w Zakopanem) od teraz będzie musiał przestrzegać nowych przepisów sanitarnych. Aktualizacja reżimu skupiać się będzie głównie na limitach w zgromadzeniach publicznych, a także - lokalach rozrywkowych i gastronomicznych.

Bolesne wiadomości dla południa Polski. Nowy Sącz w czerwonej strefie

Według zapisów wcześniejszego rozporządzenia o tzw. strefach władze Nowego Sącza będą musiały wprowadzić limity m.in. w przypadku uczestników wydarzeń sportowych (25 proc. publiczności) oraz kulturalnych (25 proc. widowni lub maksymalnie 100 osób na terenie otwartym). Co więcej, w lokalach gastronomicznych na jedną osobę przeznaczone będą 4 m2, a podczas seansów obowiązuje wyłącznie 25 proc. standardowej widowni.

Dzisiaj grzeje: 1. Ryanair wysłał pilny list do Morawieckiego. Są oburzeni, będzie skandal?
2. Małgorzata Rozenek-Majdan straciła pracę przez koleżankę z Dzień dobry TVN? Zaskakujące doniesienia

Co ciekawe jednak nowy minister zdrowia, Adam Niedzielski, dwa dni temu przekazał wiadomości, które mogą ożywić sektor sanatoryjny. Okazuje się, że z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są ośrodki uzdrowiskowe. Poniżej prezentujemy dokładną mapę z zaznaczonymi listami, udostępnioną przez Ministerstwo Zdrowia. Jak można na niej zobaczyć, w czerwonej strefie znalazł się Nowy Sącz, powiat limanowski oraz powiat pajęczański.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

wiadomości mapa

Fot. Twitter/Ministerstwo Zdrowia

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Potraktował kota w nieludzki sposób, teraz pożegna się z wolnością. Niewiarygodne, dlaczego tak postąpił
  2. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Została okrzyknięta najładniejszą babcią na świecie. Ma 63 lata, a figury zazdroszczą jej nawet nastolatki

Źródło: Konferencja Ministerstwa Zdrowia/ Onet

Następny artykuł