wiadomości nowe obostrzenia

Od dziś nowe obostrzenia. Miliony Polaków będzie obowiązywał nowy reżim sanitarny

Wiadomości na temat nowych obostrzeń zostały przekazane przez Ministerstwo Zdrowia w czwartek. Wtedy też podano nową listę stref żółtych i czerwonych. Wśród nich znalazło się 51 powiatów, w tym kilka dużych miast.

Wiadomości o nowych obostrzeniach zostały przekazane w czwartek i wejdą w życie już dzisiaj. Zasady panujące w strefach żółtych i czerwonych uległy modyfikacji. Na liście znalazło się 51 powiatów, w tym kilka dużych miast.

Stan wyjątkowy w Polsce? Jest konkretna odpowiedź: Stan wyjątkowy w Polsce? Jest konkretna odpowiedź: "To uzasadnione"Czytaj dalej

Wiadomości z Polski. Nowe obostrzenia w strefach żółtych i czerwonych

Strefa czerwona obejmie powiaty: aleksandrowski, żniński, białostocki, działdowski, gostyński, krotoszyński, międzychodzki, głubczycki, kartuski, miasto Sopot, kłobucki, limanowski, myślenicki, nowotarski, tatrzański, łęczyński, otwocki. W związku z objęciem strewą czerwoną Tatrzańskiego Parku Narodowego, władze wydały pilny komunikat.

W powiatach objętych czerwoną strefą obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Liczba gości na weselach i innych imprezach została ograniczona do 50 z wyłączeniem obsługi. Obowiązuje również zakaz organizacji targów, i konkresów, zawieszono działanie sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W kościołach i innych miejscach kultu reigijnego dopuszczalne jest 50 proc. obłożenia budynku, a na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. W kinach sala może być zapełniona jedynie w 25 proc., a w siłowniach limit osób określono do jednej na 10 mkw.

Powiaty objęte żółtą strefą to: bartoszycki, iławski, nidzicki, bełchatowski, piotrkowski, wieluński, brzeski, oleski, bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, miasto Gdańsk, miasto Gdynia, pucki, słupski, wejherowski, dębicki, miasto Rzeszów, mielecki, janowski, kielecki, miasto Kielce, nowosądecki, miasto Nowy Sącz, suski, wadowicki, miasto Szczecin, ostrowski, wolsztyński, przasnyski, żyrardowski, trzebnicki, wysokomazowiecki.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN wydało oświadczenie ws. Doroty Gardias. Pogodynka zwiedziła całą Polskę, teraz walczy o życie
2. Uwaga, dodatkowe pieniądze do emerytury dla specjalnej grupy Polek i Polaków. Chodzi o setki złotych
3. 1 listopada będzie zakaz przemieszczania się? Jest odpowiedź Rządu. Wszystko jasne

Obostrzenia przyjęte w strefach żółtych to przede wszystkim limit 75 gości na weselach i imprezach, nie wliczając obsługi. Na targach, kongresach czy wystawach obowiązuje zasada jednej osoby na cztery metry kwadratowe. Z kolei na siłowni może przebywać jedna osoba na 7 metrów kwadratowych. Podobnie jak w strefie czerwonej, w kinach dopuszczalne będzie jedynie 25 proc. publiczności na sali.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagrano pierwsze spotkanie suczki z delfinami. Takiego obrotu spraw nikt nie przewidział
  2. NASA ujawniła piorunujące nagranie. Niezwykle potężny wybuch, nawet naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Kot zaatakował psa, wtedy drugi mruczek wkroczył do akcji. Nagranie rozkłada na łopatki

Następny artykuł