wiadomości wybuch wulkanu w RosjiTurysci.pl

Wybuch największego wulkanu na naszym kontynencie. Wprowadzono pomarańczowy alarm

Wiadomości napływające z Rosji są wyjątkowo niepokojące. Doszło tam do wybuchu najwyższego wulkanu w Eurazji. Sytuacja jest bardzo poważna, ogłoszono pomarańczowy alarm.

Wiadomości przekazywane przez rosyjskie media brzmią bardzo poważnie. Wczoraj po południu doszło do wybuchu największego wulkanu w całej Euracji - Kluczewskiej Sopki. Jej wysokości to 4750 m n.p.m., a popiół i para wodna wyrzucone zostały na kolejnych 6 kilometrów. Zespół Reagowania na Erupcje Wulkaniczne z Kamczatki ogłosił, że w związku z zagrożeniem wprowadzony zostaje pomarańczowy alarm dla ruchu powietrznego.

Jechał Pendolino i nagle zobaczył znaną twarz. Nie mógł uwierzyć, byli w jednym przedzialeJechał Pendolino i nagle zobaczył znaną twarz. Nie mógł uwierzyć, byli w jednym przedzialeCzytaj dalej

Niepokojące wiadomości z Rosji

Kluczewska Sopka znajduje się na rosyjskiej Kamczatce, jest jej najwyższym szczytem, a jednocześnie uznaje się ją za największy i najbardziej aktywny wulkan Eurazji. Ma krater o średnicy około 500 metrów, z którego po wybuchu wciąż unosi się dym.

Jak podaje Wprost, wystąpiły również, oprócz wybuchu, boczne wylewy lawy z kraterów, które znajdują się na obwodzie. Wprowadzony, pomarańczowy alarm, jest drugim najwyższym poziomem ostrzegawczym. Pył, który unosi się w powietrzu, może być bardzo niebezpieczny dla przelatujących samolotów.

Dzisiaj grzeje: 1. Bilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysu
2. WHO pilnie ostrzega przed banknotami. Lepiej nie dotykajcie gotówki, konsekwencje mogą być tragiczne

Monitorowana jest również sytuacja w miejscowości położonej najbliżej wulkanu. Na szczęście znajduje się ona od niego ponad 100 kilometrów i jak na razie RIA Novosti informuje, że nie odnotowano tam opadającego pyłu. Sytuacja jest jednak bezustannie monitorowana, gdyż miejsce to zamieszkuje ponad 10 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ból był nie do zniesienia. Okrutna choroba spędzała sen z powiek Ewy Drzyzgi
  2. Lidl ostrzega, pilnie wycofano ze sklepów uwielbiany napój. Ujawnione, jego skład jest powalający
  3. Polscy turyści uciekali przerażeni przed wilkami w Parku Narodowym. Do akcji musiała wkroczyć policja
  4. Pasażerowie Ryanair mogą bać się katastrofy. Jest opcja rezygnacji, ale warunki rozwścieczą turystów
  5. Dziesiątki turystów nieświadomie próbują przewieźć zabronioną rzecz samolotem. Nawet nie wiedzą, że nie wolno
  6. Piotr Żyła wziął mikrofon i rozpoczął prawdziwe show. Polacy oniemieli, skoczek rozbawił ich do łez

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł