wiadomości pilna akcjaFot. pikist.com/domena publiczna (zdjęcie ilustracyjne)

Pilna akcja służb, jeden Polak już nie żyje. Tragedia w miejscu legendarnym dla miłośników gór

Wiadomości z legendarnego miejsca miłośników gór. Z powodu dramatycznej sytuacji rozpoczęto pilną akcję ratunkową. Media potwierdziły już tragiczną informację - jeden z Polaków nie przeżył. Trwała walka o życie drugiego himalaisty. Wciąż pojawiają się nowe doniesienia w sprawie wspinaczy z naszego kraju.

Wiadomości o dramatycznej sytuacji, w jakiej znaleźli się polscy himalaiści, wstrząsnęły mediami. Początkowo wiadomo było jedynie, że wspinacze wezwali helikopter. Z czasem zaczęło pojawiać się coraz więcej informacji. Potwierdzono śmierć jednego z Polaków, którzy przebywają w Dolinie, która uchodzi za legendarną wśród miłośników gór. Trwała walka o życie drugiego himalaisty.

Polka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w ChinachPolka ujawniła nagranie z Wuhan. Nie do pomyślenia, co się dzieje w ChinachCzytaj dalej

Z Karakorum w Pakistanie dotarły tragiczne wiadomości. Trwa akcja ratunkowa dwóch polskich himalaistów, którzy wybrali się do Doliny Shimshal. W pewnym momencie wspinacze wezwali helikopter. Wiadomo już, że jeden z nich nie żyje. Jako pierwsza o tragicznych wydarzeniach powiadomiła pakistańska organizacja wspinaczkowa Alpine Adventure Guides.

Wiadomości z Pakistanu. Nie żyje polski himalaista. Drugi został ewakuowany.

Z wiadomości przekazanych przez polskie media wynika, że akcja ratunkowa rozpoczęła się 1 października. Na ratunek himalaistom wysłano specjalny helikopter. Pakistańska organizacja potwierdziła śmierć jednego wspinacza. Zapewniono, że drugi Polak został ewakuowany i obecnie jest bezpieczny. Według doniesień nie mieli wykupionego pozwolenia na atak szczytów wyższych niż 6500 metrów.

Wciąż nie pojawiły się wiadomości na temat tego, co dokładnie zaszło w Dolinie Shimshal. Poinformowano jedynie o zakończeniu akcji. Z informacji przekazanych przez media wynika, że polski himalaista, który został ewakuowany, jest zdrowy i nic mu nie zagraża. Na szczegółowe wieści dotyczące okoliczności tej tragedii trzeba będzie jednak jeszcze poczekać.

Dzisiaj grzeje: 1. Są zaginieni. Setki strażaków ruszyło do akcji. Potężny huragan uderzył w Europę
2. Nie żyje gwiazda "M jak miłość", "07 zgłoś się" i "Dom". "Trudno uwierzyć, że już się nie spotkamy"
3. Wielka panika w PKP. Polacy muszą wiedzieć. Służby biją na alarm

Do polskiej ambasady dotarły już wiadomości o całym zdarzeniu. Polski himalaista został ewakuowany do Gilgit. Postanowiono nie ujawniać danych wspinaczy. Prawdopodobnie byli w dolinie w celach trekkingowych albo wspinali się na niższe szczyty. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o alarmie dla lotnictwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal w Watykanie. Franciszek łapie się za głowę. Na jaw wyszła druzgocąca prawda o turystycznym mieście
  2. Olbrzymie zmiany w PKP. Podróżnym opadły szczęki. Nikt się nie spodziewał
  3. Zdecydowali. Będą nowe obostrzenia, znaczący rygor w strefach żółtych i czerwonych w Polsce
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Nagle do trumny na pogrzebie podeszła suczka. Niewiarygodne, co stało się po chwili

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł