wiadomości nabożeństwoFot. Pixabay.com/arcaion

Co najmniej 20 osób nie żyje, 16 rannych, również dzieci. Tragedia za granicą podczas nabożeństwa

Wiadomości, które właśnie trafiły do mediów, są przerażające. Co najmniej 20 osób straciło życie, a 16 zostało rannych podczas nabożeństwa. Wszyscy chcieli namaszczenia "świętym olejem".

Wiadomości z zagranicy są przerażające i wyjątkowo smutne. Do tragedii doszło na stadionie w Moshi, które znajduje się u stóp Kilimandżaro. Odbywało się tam nocne nabożeństwo, które wymknęło się zupełnie spod kontroli. Jak przekazuje RMF24, życie straciło tam co najmniej 20 osób, a kilkanaście zostało rannych w wyniku stratowania przez tłum.

Kolejny kraj podjął decyzję. Na jego teren nie wpuszczą żadnego turysty, który był w ChinachKolejny kraj podjął decyzję. Na jego teren nie wpuszczą żadnego turysty, który był w ChinachCzytaj dalej

Jak podały lokalne władze, wszyscy mieli rzucić się do ołtarza, by dostąpić namaszczenia "świętym olejem". Niestety ludzi było zbyt dużo i doszło do najgorszego.

Wiadomości z zagranicy są tragiczne

Nabożeństwo w Tanzanii prowadził pastor Boniface Mwamposa - duchowny Kościoła Metodystyczno-Zielonoświątkowego. Jak podają media, miał on obiecać zgromadzonym, że każdy, kto zostanie namaszczony krzyżmem, będzie miał zapewniony dobrobyt oraz nie dosięgną go żadne choroby.

- Gdy ludzie przystąpili do namaszczania, doszło do wybuchu paniki. Wśród ofiar jest pięcioro dzieci - przekazał Kippi Warioba, szef policji w mieście Moshi.

Co najgorsze, bilans ofiar zdaniem funkcjonariuszy wciąż nie może zostać uznany za zamknięty, ponieważ zdarzenie miało miejsce w nocy, gdy panowała ciemność.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziadek miał zabrać wnuczka na spacer. Sąsiedzi zobaczyli, co robi z dzieckiem, natychmiast powiadomili policję
  2. Chroni przed miażdżycą i pomaga w walce z nadwagą. Wpływ szpinaku na nasz organizm
  3. Pierwsza pomoc w przypadku migreny. Jak pomóc osobie, u której pojawił się paraliżujący ból
  4. Pierwszy raz od 200 lat. Mieszkańcy Helsinek patrzą w kalendarze i nie wierzą własnym oczom
  5. Niesamowite zdjęcie rzuciło internautów na kolana. Uchwycono magiczny moment przy -40 stopniach
  6. W sieci pojawiło się porażające zdjęcie Królikowskiego. Fani zamarli, byli przerażeni

Źródło: RMF24

Następny artykuł