wiadomości fatalna sytuacjaFlickr.com/ Kancelaria Premiera

Zwołują sztab kryzysowy w kancelarii Morawieckiego. Sytuacja jest fatalna

Wiadomości o sztabie kryzysowym zostały już potwierdzone w mediach społecznościowych przez polityków. Odbywa się nadzwyczajne spotkanie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Sytuacja jest coraz bardziej niepokojąca. W związku z tym postanowiono podjąć zdecydowane działania w sprawie realnego zagrożenia.

Wiadomości o zwołaniu sztabu kryzysowego zostały już potwierdzone. W związku z awarią oczyszczalni "Czajka", podjęto decyzję o nadzwyczajnym spotkaniu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, o czym wcześniej w mediach społeczenościowych poinformował jeden z polityków. Sytuacja związana z zanieczyszczeniami, które trafiają do Wisły, jest coraz poważniejsza.

Tragedia w Polsce pierwszego dnia szkoły. Ranne dzieci, służby w akcjiTragedia w Polsce pierwszego dnia szkoły. Ranne dzieci, służby w akcjiCzytaj dalej

Z dnia na dzień w mediach pojawia się coraz więcej niepokojących wiadomości w sprawie awarii oczyszczalni "Czajka", do której doszło w Warszawie. Prezydent stolicy Polski potwierdził, że eksperci rozpoczęli już badania tunelu pod Wisłą, gdzie doszło do nieprawidłowości. W związku z kolejną awarią "Czajki" minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk przekazał, że ta sprawa trafi także do prokuratury.

Najnowsze wiadomości ws. awarii "Czajki". Zebranie sztabu kryzysowego

Według najnowszych wiadomości, które pojawiły się w sprawie awarii "Czajki", zdecydowano zwołać zebranie sztabu kryzysowego. Nadzwyczajne spotkanie, zgodnie z zapowiedziami, rozpocząć się miało o godzine 12:00 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, jak poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych szef Kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.

Wiadomości, które pojawiły się w TVN24, Rafał Trzaskowski również ma zamiar zwołać kolejne posiedzenie sztabu. Spotkanie ma odbyć się o godzinie 15:00. Podczas zebrania urzędnicy mają podjąć kolejne decyzje w sprawie awarii "Czajki". Niedawno minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk oświadczył natomiast, że sprawa zostanie skierowana do prokuratury, aby zbadano, kto ponosi odpowiedzialność za fatalną sytuację, do której doszło w Warszawie.

Dzisiaj grzeje: 1. Widząc stan 5-latka lekarz nie mógł powstrzymać łez. Dziecko doświadczyło niewyobrażalnego cierpienia
2. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
3. Fenomenalne odkrycie w Izraelu. Opisano je w samej Biblii

Związane z awarią oczyszczalni wiadomości nie są zbyt optymistyczne. Fala ścieków, która płynie Wisłą, w piątek 4 września ma dotrzeć do ujścia rzeki. Zanieczyszczenia mogą mieć negatywny wpływ na środowisko. Wydano również ostrzeżania dla Polaków, by nie korzystali z wody i nie zbliżali się do brzegu. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o pilnym komunikacie ministra w tej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  2. "Nasz nowy dom" zagrożony? Już jutro Polsat wyemituje 200 odcinek, ale sukcesu Katarzynie Dowbor pozazdrościł TVN
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Owczarek spotkał na swojej drodze dziki. Nie wszystko poszło zgodnie z jego planem

Źródło: twitter.com/michaldworczyk

Następny artykuł