Wiadomość z Pakistanu obiegła cały świat.Fot. ASIF HASSAN/AFP/East News

Cud, 2 osoby przeżyły wczorajszą katastrofę samolotu. Zginęło 97 pasażerów, maszyna runęła na ziemię

Wiadomość o wczorajszej katastrofie pakistańskiego samolotu obiegła już cały świat. Skala zniszczeń jest niewyobrażalna. Cudem przeżyły 2 osoby.

Wiadomość o dramatycznej katastrofie samolotu pakistańskich linii Pakistan International Airlines to jedna z największych tragedii ostatnich miesięcy. Szczegóły wypadku są wstrząsające. Kontrowersje wzbudzają jednak przyczyny katastrofy.

Dramatyczne sceny na Bałtyku. Pilna akcja ratowników, ruszył helikopter i 6 jednostekDramatyczne sceny na Bałtyku. Pilna akcja ratowników, ruszył helikopter i 6 jednostekCzytaj dalej

Tragiczna wiadomość z Karaczi

Samolot pasażerski narodowych linii Pakistanu w piątek runął na przedmieścia największego miasta kraju – Karaczi. Rejon jest bardzo gęsto zaludniony. Na pokładzie było 99 osób. Airbus rozbiła się podczas drugiej próby lądowania. Leciał z miasta Lahaur położonego na wschodzie kraju. Według naocznych świadków zdarzenia samolot najpierw uderzył w antenę telefonii komórkowej, a następnie spadł na okoliczne zabudowania. Doszło do eksplozji całej maszyny.

Wśród gruzów okolicznych budynków mieszkalnych także odnaleziono ofiary katastrofy. Na wiadomość o zdarzeniu z Karaczi władze państwowe zmobilizowały służby do jak najszybszej interwencji. Powstała także specjalna komisja, która ma wyjaśnić okoliczności zdarzenia. Na czele zespołu stanie Usman Ghani, szef pakistańskiego lotnictwa. Nie ma jednak zgodności co do przyczyn wypadku. Całkiem możliwe, że zawinił system silnikowy.

Wiadomość z miejsca wypadku

Ministerstwo Zdrowia Pakistanu poinformowało świat, że udało się odnaleźć zarówno 89 ciał pasażerów lecących z Lahaur, jak i całą 8-osobową załogę. Ponadto, miejscowy szpital podawał, że również w budynkach, na które runął samolot Pakistan International, znaleziono ofiary. Wypłynęła też wiadomość o problemach z identyfikacją zmarłych z powodu spalenia ciał. Potwierdzono tożsamość jedynie 19 ofiar.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Ważna deklaracja premiera ws. zamkniętych granic. Słowa, na które wielu czekało
2. MR szykuje kolejną dopłatę. Aż 1500 zł miesięcznie, skorzysta bardzo wielu Polaków, nie tylko przedsiębiorcy

O liczbie uczestników lotu poinformowała Meeran Yousuf, rzeczniczka departamentu zdrowia prowincji Sindh. Badaniem sprawy zajmuje się największa placówka medyczna w Pakistanie, Jinnah Postgraduate Medical Center. Wśród pasażerów było 31 kobiet i 9 dzieci. Katastrofę przeżył inżynier pokładowy Muhammad Zubair oraz szef banku w Pendżabie Zafar Masud, który siedział w przedniej części maszyny.

wiadomość

fot. ASIF HASSAN/AFP/East News

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lekarz zdradza, jaki wpływ na płuca mają maseczki. Nie ma żadnych wątpliwości
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Sprawdzili ceny noclegów w Polsce na wakacje. Wielkie zaskoczenie dla turystów
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. 22 letnia piękna gwiazda nie żyje. Tuż przed swoją śmiercią zostawiła wiadomość, która wzbudza ciarki

Źródło: TVN BiZ

Następny artykuł