wiadomość liczba chorych na świecieTurysci.pl

Smutna wiadomość ze świata. Tragiczna bariera pandemii, której wielu się boi, jest o krok

Wiadomość, która pojawiła się w mediach, jest wyjątkowo smutna. Tragiczna bariera, której wielu bardzo się bało, jest już o krok.

Wiadomość, którą przekazał serwis Worldmeters.info, jest szczególnie niepokojąca. Z każdego kraju docierają codziennie wiadomości o nowych zakażonych koronawirusem oraz przypadkach śmiertelnych. Trudno jest pozostawać w tych wiadomościach na bieżąco, cyklicznie publikowane podsumowania jednak sprawiają, że skóra cierpnie. Okazuje się, że na świecie przekroczona została kolejna granica liczby zakażeń, a szczególnie niepokojąca chwila zbliża się wielkimi krokami.

Jest wstępna data otwierania granic Polski. Wicepremier zdradziła szczegółyJest wstępna data otwierania granic Polski. Wicepremier zdradziła szczegółyCzytaj dalej

Ponura wiadomość ze świata

Jak podaje Worldmeters.com, liczba zakażonych przekroczyła granicę 4,5 mln na całym świecie. Dokładnie na koronawirusa zachorowało już 4639427 osób. Niestety pokazuje to, że bariera 5 mln, której wielu ludzi na świecie się obawia, jest już o krok. Na szczęście zdecydowanie wolniej rośnie liczba przypadków śmiertelnych, jednak mimo to jest ich bardzo dużo, bo aż 308810. Wszystkie te liczby to przypadki oficjalnie potwierdzone. Warto pamiętać, że niektóre kraje nie rejestrują np. osób, które przechodzą to bezobjawowo.

Krajem, w którym odnotowano największą liczbę zakażonych, jest USA. Chorych jest tam już 1484285, a zmarło ponad 88 tys. ludzi. Jeśli chodzi o Europę, tu na szczycie znajduje się Hiszpania. Zachorowań jest tam 274367, zmarłych natomiast 27459. W ostatnim czasie niespodziewany i nagły wzrost nastąpił również w Rosji, która obecnie ma tylko około 2 tys. przypadków choroby mniej.

Dzisiaj grzeje: 1. Miasto w Polsce leży na 44 wyspach. Wielu nie ma nawet pojęcia
2. Ponad 200 tys. Polaków otrzyma dodatkowe pieniądze do pensji. Pomocy ma być jednak znacznie więcej

Na szczęście Polsce jak na razie jest bardzo daleko do szczytu tej przykrej tabeli. Potwierdzonych przypadków zachorowań jest u nas na sobotę 16.05 ponad 18 tys., a zmarło 907 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ponownie zamykane są instytucje. Nagły przyrost zachorowań na koronawirusa, władze polskiej miejscowości nie miały innego wyboru
  2. Przed schroniskiem, żyły w strasznych warunkach. Nagrano momenty, gdy psy pierwszy raz widzą ocean
  3. Andrzej Duda odpoczywał w Bieszczadach. Jeden szczegół rozsierdził Polaków
  4. 7-latek odkrył na plaży niezwykłe stworzenie. Uważajcie, może być bardzo niebezpieczne
  5. Dobra wiadomość o 1000+ dla turystów. Polacy mają powód do radości
  6. Anna Lewandowska nie mogła się powstrzymać. Pokazała zdjęcie śpiącej Laury. Prawdziwy aniołek (FOTO)

Źródło: Worldmeters.info

Następny artykuł