wiadomość jadwiga emilewiczScreen/youtube/Kancelaria Premiera

Wicepremier zabrała głos ws. ponownego zamrożenia gospodarki. Ważna wiadomość dla Polaków

Wiadomość o ewentualnym, ponownym zamrażaniu gospodarki na wypadek kolejnej fali epidemii, pojawiła się w mediach jakiś czas temu. Teraz głos w tej sprawie zabrała wicepremier Polski, Jadwiga Emilewicz.

Wiadomość o możliwości ponownego zamrożenia polskiej gospodarki pojawiła się już w połowie maja. Właśnie wtedy wicepremier i minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, przyznała, że jeśli liczba chorych gwałtownie wzrośnie, to Polska jest gotowa na ponowne "zaciągnięcie hamulca ręcznego". Słowa te zaniepokoiły bardzo wielu Polaków, z czasem jednak sytuacja się uspokoiła. Po trudnym weekendzie jednak temat znów powrócił, a polityk ponownie zabrała głos w sprawie.

Nowe informacje o zniesieniu zakazu. Termin lada dzień, Polacy będą zachwyceniNowe informacje o zniesieniu zakazu. Termin lada dzień, Polacy będą zachwyceniCzytaj dalej

Ważna wiadomość od wicepremier. Chodzi o ponowne mrożenie gospodarki

Wicepremier Jadwgia Emilewicz była gościem w programie "Graffiti", gdzie komentowała sytuację w Polsce, bon turystyczny ogłoszony w nowej formie przez Andrzeja Dudę oraz kwestię epidemii i zakazów. Obostrzenia dotknęły zarówno turystów, jak i miliony Polaków. Cała branża turystyczna mocno ucierpiała, a podróżni już nie mogą się doczekać, aż granice zostaną otwarte i będzie możliwość wyruszenia na wakacje.

Polityk zapytana została również o kwestię ewentualnego ponownego zamrażania gospodarki. Jej odpowiedź była jasna i z pewnością ważna dla wielu Polaków. Zapewniła, że nie ma takiego planu.

- Wielu analityków zwracało uwagę, gdy mieliśmy skokowy wzrost zachorowań w DPS-ach i szpitalach. Tego typu ogniska powinno się traktować w statystykach w sposób odrębny. Podejście do zwalczania skutków epidemii powinno wyglądać inaczej. Nie ma dziś planów robienia kroku wstecz i mrożenia - wytłumaczyła dla Polsat News.

Dzisiaj grzeje: 1. Polskie Malediwy, cudowne jezioro w Polsce. Tysiące osób je kocha
2. Fatalne informacje dotyczące oszczędności Polaków w bankach. Sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca

W dalszej części wypowiedzi wicepremier zwróciła uwagę również na to, jak ważne jest stosowanie do wszystkich zasad bezpieczeństwa. Zachęcała Polaków, by ich przestrzegali. Istotne to może być zwłaszcza w obliczu nadchodzących wakacji, gdy w najpopularniejszych, turystycznych miejscach, bez wątpienia będą prawdziwe tłumy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski przejdzie na emeryturę? Deklaracja napastnika nie pozostawia złudzeń, padła data
  2. Wiadomości TVP znów biją rekordy żenady? W tym wydaniu nagle wydarzyło się coś kuriozalnego
  3. Porażające zdarzenie w samym środku Polski. Były wielkości jajek, są zdjęcia
  4. Obostrzenia dla Polaków aż do jesieni? Słowa Szumowskiego wielu się nie spodobają
  5. Byliście w Karpaczu? Idealny kierunek na lato i zimę
  6. Przebrał się za dinozaura, aby sprawdzić reakcję psów. Husky nie były szczęśliwe

Źródło: Polsat News

Następny artykuł