who ostrzeżenie szefaFot. Unsplsh.com/Ashkan Forouzani

Porażające słowa szefa WHO. "Same te środki nie ugaszą epidemii"

WHO po raz kolejny wystosowało bardzo niepokojące ostrzeżenia dla całego świata. Chodzi oczywiście o pandemię koronawirusa.

WHO bezustannie obserwuje szerzącą się pandemię koronawirusa, z którą zmagają się już niemalże wszystkie kraje na świecie. Niestety ilość zachorowań oraz zgonów jest przytłaczająca i niezwykle smutna. Choć z Chin dobiegają pozytywne wiadomości o malejącej liczbie nowych zakażeń, sytuacja Europy oraz Stanów Zjednoczonych jest bardzo poważna. Ostatnie słowa szefa WHO, które właściwie uznać można za ostrzeżenie dla świata, są naprawdę niepokojące.

Potwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziłyPotwierdził się najsmutniejszy, światowy scenariusz dotyczący koronawirusa. Wszystkie kraje potwierdziłyCzytaj dalej

Szef WHO zabiera głos

- Proszenie ludzi, aby zostali w domu i powstrzymywanie przemieszczania się ludności to kupowanie czasu i zmniejszanie presji na systemy opieki zdrowotnej. Same te środki nie ugaszą jednak epidemii - mówił gorzko Tedros Adhanom Ghebreyesus, dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie.

Zaapelował do krajów z całego świata, aby "wykorzystały ten czas do ataku na wirusa". Szef WHO podkreślał, że pracownicy służby zdrowia w każdym kraju musi zostać odpowiednio przeszkolona oraz rozmieszczona. Niezwykle istotne jest także wdrożenie sprawnego systemu wykrywania każdego przypadku oraz przyspieszenie testów.

W dalszej części Tedros Adhanom Ghebreyesus przekazał, że na plan solidarnego reagowania na pandemię udało się zebrać do tej pory około 95 mln dolarów. Na sumę tę złożyło się do tej pory około 200 tysięcy osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwsza stolica w Europie zostaje odcięta od świata. Od jutra pełna izolacja mieszkańców
2. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków

Zgromadzone finanse mają być użyte na pomoc organizacjom oraz osobom w zakupywaniu środków ochronnych oraz posuwaniu naprzód badań nad szczepionką na koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niepokojące informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. Z każdą godziną sytuacja się pogarsza
  2. Fani i rodzina w żałobie. Nie żyje zwycięzca "TOP Chefa", był zakażony
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Fatalne wieści ws. reprezentantów Polski. 13 zawodników zagrożonych koronawirusem

Źródło: RMF24

Następny artykuł