WHo przełomowy tydzieńFot. Unsplash.com/Anastasiia Chepinska/zdjęcie poglądowe

Ten tydzień może być przełomowy dla całej Europy. Eksperci z WHO zabrali głos ws. epidemii

WHO na bieżąco obserwuje rozprzestrzeniającą się chorobę. Eksperci postanowili skomentować sytuację i twierdzą, że ten tydzień może być przełomowy dla całego Starego Kontynentu.

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, trzyma rękę na pulsie i od grudnia ubiegłego roku obserwuje proces rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wraz z ogłoszeniem, że mamy do czynienia z pandemią, kontrola poszczególnych państw, choroby oraz sposobów jej leczenia oraz zatrzymania rozpowszechniania jeszcze dodatkowo wzrosła. Organizacja regularnie komentuje obecną sytuację na świecie i w poszczególnych państwach, a teraz padły sugestie, że przełomowy dla całej Europy może być właśnie ten tydzień.

Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedyZ ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedyCzytaj dalej

WHO: Ten tydzień może być przełomowy dla Europy

W ostatnich tygodniach Stary Kontynent wyjątkowo boleśnie odczuł skutki pandemii. Liczba chorych oraz zmarłych jest porażająca, już dwa kraje - Włochy oraz Hiszpania - odnotowały więcej zgonów niż Chiny. WHO sugeruje jednak, że ten tydzień może być przełomowy dla Europy - liczą na to, że liczba nowych chorych oraz śmierci zacznie spadać.

Choć dobowe tempo zachorowań wciąż jest bardzo niepokojące, eksperci liczą na powolną stabilizację. Zwracają uwagę szczególnie na kwestię izolacji społecznej wprowadzonej w północnych Włoszech - dzięki niej liczby te mogą się zacząć zmniejszać, do czego wszyscy dążą w perspektywie całej Europy.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny kraj w Europie przebił tragiczny bilans Chin. Ogromna umieralność nie tylko we Włoszech
2. Już w lipcu wejdą nowe przepisy. Rząd oszacował ilu Polaków straci przez nie prawo jazdy

Jeśli przewidywania ekspertów się sprawdzą, bilans Europy może się stopniowo zacząć zmniejszać, wpłynąć może też szereg ograniczeń i zasad wprowadzonych w innych krajach, m.in. w Polsce. Wiele zależy jednak również od samych Europejczyków i tego, jak restrykcyjnie stosować się będą do zaleceń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

Źródło: Fakt

Następny artykuł