WHO ostrzega przed następnym ogniskiem wirusa.Fot. Pixabay.com/ Luisella Planeta Leoni

Nowe epicentrum epidemii, 300 tysięcy zakażonych, liczba zmarłych przytłacza. WHO potwierdziło

WHO wskazuje nowe epicentrum pandemii. Skala zachorowań wręcz przytłacza. Wiele osób może być zaskoczonych.

WHO potwierdza, że pojawiło się nowe ognisko koronawirusa. Pandemia w tym kraju pochłania dziesiątki tysięcy ofiar. Skala zjawiska jest bezprecedensowa. Eksperci WHO biją na alarm.

100 strażaków ruszyło do akcji, ogromny ogień strawił część molo. Informacja o gigantycznym pożarze za granicą100 strażaków ruszyło do akcji, ogromny ogień strawił część molo. Informacja o gigantycznym pożarze za granicąCzytaj dalej

Ekspert WHO ostrzega

Dr Mike Ryan w genewskiej siedzibie WHO poinformował, że na świecie pojawiło się kolejne epicentrum pandemii. Podczas konferencji podkreślał, że mieszkańcy kraju są bardzo zaniepokojeni nową sytuacją. Co więcej, władze odnotowały więcej przypadków zakażenia koronawirusem, niż w jakimkolwiek innym kraju na całym kontynencie. Ekspert WHO zaznacza, że liczba przypadków zbliżyła się do poziomu 300 tys. zakażeń. Niestety, na COVID-19 zmarło tam aż 19 tys. osób.

Co więcej, mimo wdrożenia przez tamtejsze Ministerstwo Zdrowia szerokiego programu zwalczania koronawirusa lekami przeciwmalarycznymi hydroksychlorochiny, sytuacja nadal jest tragiczna. Warto dodać, że medykament nie został całkowicie sprawdzony pod kątem walki z pandemią. WHO nie gwarantuje stuprocentowej skuteczności programu. Ponadto, niektórzy przedstawiciele środowiska lekarskiego nawet zrzucają hydroksychlorochinie negatywny wpływ na zakażonych koronawirusem. W czasopiśmie branżowym "The Lancet" wykazano, że ten typ terapii w niektórych przypadkach zwiększa ryzyko śmierci. W badaniach uczestniczyło 96 tys. pacjentów. Wśród wielu wykazano częste zaburzenia rytmu serca.

WHO obserwuje Amerykę Południową

Zastraszające statystyki dotyczą Brazylii. Tamtejsze władze popierają kontrowersyjną terapię hydroksychlorochiną, a głównym orędownikiem tego rozwiązania jest głowa państwa kraju, Jair Bolsonaro. Co ciekawe, metodę krytykowaną przez WHO popiera również prezydent USA Donald Trump. Ogromna skala zachorowań w Brazylii wywołuje duży niepokój wśród miejscowej ludności. Co więcej, na koronawirusa w dużym stopniu narażeni są rdzenni mieszkańcy Amazonii, którzy żyją z dala od zorganizowanej służby zdrowia. Ich bliskie relacje społeczne i brak rygoru sanitarnego powodują, że poza dużymi aglomeracjami pandemia zbiera kolejne żniwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Poszli na nabożeństwo, ok. 40 osób zakażonych koronawirusem. Niewiarygodne wiadomości od naszych sąsiadów
2. WP: Może czekać nas fala zakażeń po proteście przedsiębiorców. Policja ma bardzo niemiłą niespodziankę

Dr Ryan z WHO poinformował również, że coraz więcej przypadków notuje się w Afryce. Szacuje się, iż wskaźnik zachorowań zwiększył się o ponad 50 proc. Jednak co ciekawe, większość zakażonych przechodzi koronawirusa w sposób łagodny lub bezobjawowy. Ekspert WHO podkreśla, iż wynika to z młodej struktury społeczeństwa państw afrykańskich. Aż połowa mieszkańców kontynentu ma mniej niż 18 lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak długo zostaniemy w maseczkach? Szumowski wygadał się w programie na żywo, ogromne zaskoczenie
  2. Moda na selfie cały czas trwa. Czy można robić zdjęcia ze zwierzętami?
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Anna Lewandowska wzruszyła fanów. Pokazała szczególne zdjęcie małej Laury. Uwagę zwraca jeden szczegół (FOTO)

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł