Lockdown wielu łapie się za głowyPixabay.com Pexels

WHO dosadnie o Polsce, podaje jedno skuteczne rozwiązanie. Chodzi o osoby, które codziennie pokonują wiele kilometrów

WHO cały czas przygląda się sytuacji w Polsce. Obecnie ma dla nas dobrą radę, z której możemy łatwo skorzystać. Wystarczy podjąć jedną bardzo ważną decyzję, a liczba zakażeń w końcu przestanie rosnąć.

WHO nie pochwala decyzji naszego rządu dotyczących pandemii. Według specjalistów wprowadzamy ograniczenia nie w tych dziedzinach, w których trzeba. Prof. Andrzej K. Bednarek, który zajmuje stanowisko kierownika Katedry Medycyny Molekularnej i Biotechnologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, rozmawiał z Interią na temat prognozy dla Polski. Przybliżył wizję tego, co może nastąpić, jeśli nie ograniczymy transmisji koronawirusa.

Polsat ujawnił plany Kancelarii Premiera. Wielu nie mieści się w głowie, co chcą zrobić z uwielbianym przez turystów obiektemPolsat ujawnił plany Kancelarii Premiera. Wielu nie mieści się w głowie, co chcą zrobić z uwielbianym przez turystów obiektemCzytaj dalej

Zbliżamy się do szczytu epidemii w Polsce

- Epidemia tak się już rozprzestrzeniła, że gwałtowny przyrost będzie utrzymywał się przez jakiś czas. Nasz pierwszy lockdown ładnie wytłumił epidemię, ale przy tym ataku reagujemy za późno - powiedział Bednarek w rozmowie z Interią.

Profesor z łódzkiego uniwersytetu przedstawił model epidemii w Polsce, który został opracowany w maju. Wtedy powstały trzy możliwe scenariusze, z których jeden się spełnia. Jeśli przyjmiemy, że będzie dokładnie tak, jak zapowiadano, szczyt epidemii nastąpi u nas 20 października. Wszystko może się jednak przesunąć ze względu na wakacje, które nieco wyhamowały epidemię. Okazuje się, że to właśnie powrót do szkół przyczynił się do nagłego wzrostu przypadków.

Wprowadzają stan wyjatkowy na 30 dni. Sytuacja za granicą wygląda coraz gorzejWprowadzają stan wyjatkowy na 30 dni. Sytuacja za granicą wygląda coraz gorzejCzytaj dalej

WHO ma dla nas dobrą radę

- Według WHO, w sytuacji, w której w tej chwili jest Polska, szkoły powinno się zamknąć. Wszystkie skupiska ludzi są drogami roznoszenia się wirusa. Najmłodsi nie przechodzą choroby objawowo, ale przenoszą wirusa. Eliminacja tych podstawowych dróg transmisji, jak szkoły, żłobki, uczelnie, to największe zadanie. Zamknięcie liceów, w mojej opinii, nie jest wystarczające - przekazał Interii prof. Andrzej K. Bednarek.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażająca wiadomość z Chin. Wyjawili, gdzie wykryli koronawirusa, cały świat nie dowierza
2. Niespodziewana decyzja Roberta Mazurka. Kontrowersyjne słowa, mogą być zaskoczeniem dla wielu
3. Pilna wiadomość od TVP. Chodzi o zamykanie lasów, bardzo ważne powiadomienie dla wszystkich miłośników spacerów

Wobec opinii ekspertów nie powinniśmy pozostawać obojętni. Dzieci i młodzież każdego dnia przemieszczają się komunikacją miejską, która jest zatłoczona. W szkołach mają kontakt z wieloma rówieśnikami, a także nauczycielami i pozostałymi pracownikami placówek. Wirus z łatwością atakuje kolejne osoby, które wracając do domu zarażają swoją rodzinę.

Wiadomo co z wolnym na Wszystkich Świętych, wszystko jasne. Ważna wiadomość dla podróżującychWiadomo co z wolnym na Wszystkich Świętych, wszystko jasne. Ważna wiadomość dla podróżującychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spacer po lesie w czasie epidemii? Uwaga właściciele psów, TVP przekazało pilny komunikat, nie ma wątpliwości
  2. Od dzisiaj wchodzą w życie nowe zasady. Ważne zmiany dla dzieci i ich rodziców
  3. Koszmarna pomyłka Ryanair. Nikt jej nie powstrzymał, stało się
  4. Wiceszef MSZ o zamknięciu granic. Jasny komunikat do wszystkich planujących wyjazdy zagraniczne
  5. Wyciekły szczegóły wesela Martyny Wojciechowskiej. Niewiarygodne, nikt się nie domyślał
  6. Pilny apel do wszystkich chorych od lekarza rodzinnego. "Ludzie, chodźcie do nas, na co czekacie?"

Źródło: Interia

Następny artykuł