WHO ważny apel do państwScreen/Forsal.pl

Dobitny apel WHO do wszystkich państw. Zaniedbujemy jedną, arcyważną rzecz

WHO na bieżąco monitoruje sytuację związaną z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Wystosowano bardzo ważny apel do wszystkich państw, niestety zaniedbywana jest jedna, arcyważna kwestia.

WHO, czyli Światowa Organizacja Zdrowia, pracuje od grudnia na najwyższych obrotach. Rozprzestrzeniający się błyskawicznie koronawirus pojawia się w kolejnych krajach, niosąc za sobą niestety śmiertelne żniwo. Teraz szef Organizacji, Tedros Adhanom Ghebreyesus, zabrał głos i wystosował apel do wszystkich państw na całym świecie, które starają się aktywnie walczyć z chorobą z Chin.

Apel pilota samolotu do wszystkich ludzi. Na początku nikt nie rozumiał, prawda jest niesamowita, każdy powinien przeczytaćApel pilota samolotu do wszystkich ludzi. Na początku nikt nie rozumiał, prawda jest niesamowita, każdy powinien przeczytaćCzytaj dalej

WHO zwraca się do państw z całego świata

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowe w Genewie, głos zabrał dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus. Na początku pochwalił państwa za to, że wprowadzają zdecydowane środki, dzięki którym rozprzestrzenianie się koronawirusa jest ograniczane. Zaraz po tym jednak dobre wiadomości się skończyły i przemawiający podkreślił, że to niestety nie wystarczy.

- ciągu ostatniego tygodnia zaobserwowaliśmy gwałtowną eskalację przypadków COVID-19. Więcej przypadków i zgonów odnotowano w innych częściach świata niż w Chinach - mówił.

Podkreślił jednak, że wszystkie państwa zdecydowanie zaniedbują jeden, bardzo ważny aspekt w walce z chorobą.

- nie zobaczyliśmy dostatecznie pilnego wzrostu wykonywanych testów, izolacji przypadków i śledzenia kontaktów (osób zakażonych - red.), co jest podstawą w zwalczaniu Covid-19 - cytuje dyrektora TVN24.

Niestety zdaniem mówcy sfera ta jest zdecydowanie zaniedbana, co powinno dać do myślenia wszystkim krajom. Być może zastosowanie się do tej porady poprawi sytuację, która w tym momencie jest wyjątkowo skomplikowana.

Dzisiaj grzeje: 1. Świetne informacje o zakażonej, 74-letniej Polce. Dostała specjalną mieszankę leków
2. Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskich

- Zmniejszanie kontaktów międzyludzkich może zredukować zakażenia i daje szansę resortom zdrowia na uporanie się z wirusem. Mycie rąk i kasłanie w zgięcie łokcia mogą zredukować ryzyko zakażenia siebie i innych - podkreślał szef WHO.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. WHO dobitnie odpowiedziała wszystkim, którzy z obawy przed koronawirusem jedzą czosnek
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Niepokojące doniesienia ws. Krzysztofa Piątka. Polak poddany kwarantannie

Źródło: TVN24

Następny artykuł