WHO ostrzega również PolskęFot. flickr.com/ ITU Pictures

Ważny apel szefa WHO. Mówi o rzeczy, która dzieje się w Polsce.

WHO: nie można powrócić do "normalności". Szef organizacji ostrzega władze państw przed podejmowaniem pochopnych decyzji. Zdaniem ekspertów sytuacja epidemiczna nie jest na tyle dobra, by zapomnieć o zagrożeniu.

WHO kontroluje zmiany związane z pandemią oraz tym, jak radzą sobie poszczególne państwa. Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus ostrzega przed zbyt szybkim znoszeniem zakazów i łagodzeniem restrykcji. Zwrócił uwagę na konieczność wprowadzenia kwarantanny po raz drugi, jeśli sytuacja się pogorszy. To pogłębi kryzys gospodarczy i może zrujnować kraj.

RMF: Nie będzie luzowania obostrzeń od poniedziałku. Jest nowa dataRMF: Nie będzie luzowania obostrzeń od poniedziałku. Jest nowa dataCzytaj dalej

WHO ostrzega przed ponowną kwarantanną

- Ryzyko powrotu do kwarantanny pozostanie bardzo wysokie, jeśli poszczególne kraje nie będą znosić restrykcji w sposób niezmiernie ostrożny i stopniowy - powiedział cytowany przez Interię Ghebreyesus.

Powrót do "normalności" nie może być rozumiany jako brak przygotowania systemów opieki zdrowotnej na takie sytuacje, jak walka z koronawirusem. Dopóki nie powstanie skuteczna szczepionka, należy zachować szczególną ostrożność, nawet jeśli oznaczałoby to pozostanie przy kilku niewygodnych zasadach. Szef WHO stwierdził, że dofinansowanie służby zdrowia teraz, pomoże pokonać pandemię i zapewni odpowiednią bazę na przyszłość.

Dzisiaj grzeje: 1. Wielkie zmiany w przemieszczaniu w Polsce. Już od dzisiaj
2. Ten tydzień może być przełomem w pandemii. W środę w Polsce wydarzyło się po raz pierwszy, dziś sukces może się powtórzyć

Pod koniec ubiegłego miesiąca Światowa Organizacja Zdrowia uruchomiła międzynarodową inicjatywę, która ma na celu przyspieszenie produkcji szczepionek na Covid-19. Ma ona zapewnić również ich szybszą dystrybucję, co pomoże uodpornić społeczeństwo. Dopiero wtedy będziemy mogli poczuć się bezpiecznie i bez ograniczeń korzystać z życia. W Polsce minister zdrowia mówi tylko o nakazie noszenia maseczek do czasu powstania szczepionki, lecz łagodzenie restrykcji następuje zbyt szybko jak na warunki, w których się znajdujemy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowa decyzja Ministerstwa Zdrowia. Już w tym tygodniu wprowadzą wielką zmianę
  2. Czy psy powinny spać z dzieckiem w łóżku? Powinieneś wiedzieć o 3 rzeczach
  3. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  4. Najnowsze słowa Szumowskiego o otwieraniu granic na wakacje 2020. Nie ma już wątpliwości
  5. Kolejne dekady będą okropne, nie tylko koronawirus. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  6. Szukali gwiazdora, który uciekł w trakcie kwarantanny. Znalazł się na jachcie z aktorką filmów dla dorosłych

Źródło: Interia

Następny artykuł