fot. pixabay/ fsHH

Wielki skandal w WHO. Nie mieści się w głowie. Prawda wyszła na jaw

WHO w centrum skandalu. W kierunku pracowników padły oskarżenia o nadużycia na masową skalę. Sytuacja jest bardzo poważna. Obecnie zgłosiło się kilkadziesiąt ofiar, jednak może być ich znacznie więcej.

WHO oraz inne organizacje będą musiały pociągnąć do odpowiedzialności pracowników, którzy dopuścili się oburzających nadużyć na masową skalę. To tej pory zgłosiło się 51 ofiar, a ich liczba stale rośnie. Sytuacja jest bardzo poważna i wymaga natychmiastowej interwencji.

Koniec żartów, bezwzględna decyzja rządu. Wchodzą nowe obostrzenia, wielki cios dla turystówKoniec żartów, bezwzględna decyzja rządu. Wchodzą nowe obostrzenia, wielki cios dla turystówCzytaj dalej

WHO i organizacje pomocowe w centrum skandalu

Łącznie 51 kobiet oskarżyło pracowników Światowej Organizacji Zdrowia i wiodących organizacji pozarządowych o nadużycia seksualne podczas epidemii Eboli w Demokratycznej Republice Konga w latach 2018-2020. Oskarżenia padły w kierunku mężczyzn, którzy mieli być członkami międzynarodowych organizacji New Humanitarian i Thomson Reuters Foundation.

Kobiety zeznały, że proponowano im lub były zmuszane do czynności seksualnych w zamian za pracę lub jej utrzymanie. W przypadku odmowy, bywały zwalniane. Liczba przypadków oraz podobieństwo w zeznaniach w mieście Beni sugeruje, że do gwałtów na pracownicach dochodziło zatrważająco często.

Metody stosowane przez mężczyzn dopuszczających się przemocy seksualnej wobec kobiet były wyjątkowo oburzające. Sprawcy czatowali na swoje ofiary w biurach i szpitalach, niektórzy zamykali je w pokojach. Dochodziło również do podawania tabletek gwałtu nieświadomym kobietom.

Ofiary molestowania i gwałtów w obawie przed represjami ze strony pracodawców zeznają anonimowo. Mogła stać się nią każda kobieta - kucharka, sprzątająca, czy pracownika środowiskowa. Co najmniej dwie z nich zaszły w ciążę ze swoim oprawcą. Większość potwierdziła, że czuje się zawstydzona tym, co się wydarzyło.

Sprawą zainteresował się sekretarz generalny ONZ António Guterres, który wezwał do zbadania sprawy. Organizacja wydała oświadczenie w tej sprawie. Zapewniono również, że wszystkie osoby, które miały jakikolwiek związek z bezprawnym wykorzystywaniem kobiet zostaną natychmiast pociągnięte do odpowiedzialności.

- Cała Światowa Organizacja Zdrowia, jej kierownictwo i personel są oburzeni niedawnymi doniesieniami o domniemanym wykorzystywaniu seksualnym i nadużyciach w kontekście reakcji na wirusa Ebola w Demokratycznej Republice Konga (DRK). Działania rzekomo popełnione przez osoby, które podają się za pracowników WHO, są niedopuszczalne i będą szczegółowo badane. Taka zdrada ludzi w społecznościach, którym służymy, jest naganna - czytamy w oświadczeniu ONZ.

Dzisiaj grzeje: 1. Kościół wydał oficjalne stanowisko ws. 1 listopada i wyjazdów na groby bliskich. Wielu rwie sobie włosy z głowy
2. Sprawa pumy Nubii się nie kończy. Pojawiły się kolejne wątki
3. Nagły, pilny alarm w Europie. Może być wybuch. Może zrujnować plany tysięcy turystów

- Nie tolerujemy takiego zachowania u żadnego z naszych pracowników, kontrahentów i partnerów. Każda osoba zidentyfikowana jako zaangażowana zostanie pociągnięta do odpowiedzialności i poniesie poważne konsekwencje, w tym natychmiastowe zwolnienie. Dyrektor Generalny zainicjował dokładny przegląd konkretnych zarzutów, a także szersze kwestie ochrony w sytuacjach zagrożenia zdrowia. WHO ma politykę zerowej tolerancji w odniesieniu do wykorzystywania seksualnego i nadużyć - pisze ONZ.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piotr Żyła z ukochaną Marceliną przekazali radosną nowinę. Fani oszaleli ze szczęścia
  2. Klienci PKO BP są zagrożeni. Uwaga na oszustów, pieniądze znikają z kont
  3. RMF przekazało złą informację. Zakaz od 22 dla wszystkich Polaków? Boleśnie odczują go również turyści
  4. Gwiazda disco polo kasuje turystów na gigantyczne pieniądze w Zakopanem. Astronomiczne ceny
  5. Dramatyczne nagranie z zagranicy wstrząsnęło milionami. Tragedia na oczach kamer, o której mówi cały świat
  6. Weterynarz wyjawił, co robi pies na chwilę przed uśpieniem. Niewyobrażalne

Źródło: Popularne

Następny artykuł