Wesele z kolejnymi przypadkami zakażeń na północy kraju.Fot. biblioteka publiczna

Odpoczywał nad morzem, pojechała na wesele w centrum Polski. Miał koronawirusa. Pilny apel sanepidu

Wesele kolejny raz okazało się ogniskiem koronawirusa. Nosicielem okazał się turysta, który wcześniej wypoczywał w Jarosławcu. Teraz miejscowe służby sanitarne wszczęły dochodzenie, jednak już teraz sanepid wystosował stanowczy apel do mieszkańców regionu.

Wesele w województwie kujawsko-pomorskim stanęło pod znakiem covidu. Według wstępnych ustaleń Wirtualnej Polski, zakażonym miał się okazać mieszkaniec północnej części kraju. Gość przyjęcia przeszedł już testy potwierdzające nosicielstwo.

Dramat na wschodzie Polski. Są ofiary. Ciężarówka zderzyła się z pociągiemDramat na wschodzie Polski. Są ofiary. Ciężarówka zderzyła się z pociągiemCzytaj dalej

Wesele w kujawsko-pomorskim kolejnym ogniskiem

Jak podają dziennikarze Wirtualnej Polski, wesele na terenie województwa kujawsko-pomorskiego (media nie podają konkretnej miejscowości) może generować kolejne zakażenia w regionie. Według ostatnich raportów wojewody, w ostatnich dniach pojawiło się 28 nowych przypadków, z czego aż 17 pochodzi z powiatu radziejowskiego.

Wesele miało stać się ogniskiem za sprawą mężczyzny z Iławy, który wcześniej przebywał na turnusie rehabilitacyjnym w jednym z ośrodków w Jarosławcu (województwo zachodniopomorskie). Teraz zarówno goście, jak i obsługa przyjęcia przebywają na przymusowej kwarantannie.

Covid uderza w północ kraju. Wesele z przypadkami zakażeń

Według ustaleń redakcji WP, zakażeni, którzy przybyli na wesele pochodzą z powiatu radziejowskiego, mogileńskiego, włocławskiego i grudziądzkiego, a także z województwa wielkopolskiego i śląskiego. Jak na razie sanepid potwierdza, że spośród 20 przebadanych, 17 miało wynik pozytywny. Co ważne, jedna osoba jest obecnie hospitalizowana.

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta przez 7 dni piła sok z kiszonych ogórków. Efekty okazały się porażające
2. Ewakuacja tysiąca ludzi na Warmii i Mazurach. Wielka akcja przy rzece
3. Ostatnia szansa na dodatkowe 1400 zł. Zostało mało czasu, spiesz się

Sanepid, podobnie jak Ministerstwo Zdrowia, kolejny raz apeluje o unikanie dużych zgromadzeń, w szczególności imprez okolicznościowych. Ostatnio również głośny przypadek z Warmii pokazuje, że wesele może zakończyć się masową kwarantanną - w sytuacji województwa warmińsko-mazurskiego - aż 600 osób.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fani pogrążyli się w żałobie. Legenda przegrała z COVID-19, kochały go miliony ludzi
  2. Podwyżki dla posłów, ale nie dla Polaków? Rząd zdecydował, wszystko jest już jasne
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Gwiazda TVN-u adoptowała kolejnego psa? Ich zdjęcia rozczulają

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł