wesele bez tańcaFot. pixabay.com/ kgorz

Nowe obostrzenia. Dotyczą zabaw weselnych. Wiadomości z zagranicy

Wesele może łatwo stać się ogniskiem koronawirusa. Wprowadzono więc nowe obostrzenia, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa gościom. Niektóre rządowe zalecenia mogą zadziwić osoby, które planują lub wybierają się na imprezę ślubną.

Wesele jest imprezą, na którą często zjeżdża się rodzina z całego kraju. W ten sposób ryzyko zakażenia koronawirusem wzrasta. Zaniepokojone władze w autonomicznym regionie Madrytu zdecydowały się wprowadzić szerego obostrzeń na tych uroczystościach. Dotyczą m.in. tańca.

Rząd wydał nagle nowe zalecenia. Jest nowa lista krajów z zakazami podróżyRząd wydał nagle nowe zalecenia. Jest nowa lista krajów z zakazami podróżyCzytaj dalej

Wesele bez tańca?

W Madrycie do tej pory zakaz zgromadzeń liczących więcej niż 10 osób obowiązywał wyłącznie w przestrzeni publicznej. Zdecydowano się jednak na rozszerzenie go o spotkania w prywatnych mieszkaniach i domach, ponieważ właśnie tam dochodziło do większości zakażeń.

Wprowadzono również nowe obostrzenia dotyczące wesel oraz komunii - decyzją lokalnych władz zabronione zostało tańczenie, a na ślubach pogrzebach i w miejscach kultu wprowadzono ograniczenie liczby osób - poinformowała agencja EFE. Dodatkowo w restauracjach i kawiarniach wprowadzono obowiązek zachowania 1,5-metrowej odległości między krzesłami, zamiast tak jak do tej pory między stolikami.

Liczba osób w ośrodkach rekreacyjnych, parkach rozrywki, ogrodach zoologicznych, kasynach i na torach wyścigowych została zmniejszona do 60 procent, a z kolei w muzeach wprowadzono ograniczenie liczebności grup zwiedzających do 10 osób.

Koronawirus w stolicy Hiszpanii rozprzestrzenia się najszybciej w kraju. Dziennik "ABC" poinformował, że w sierpniu liczba zakażonych wzrosła tam 10-krotnie. Burmistrz Madrytu ose Luis Martinez-Almeida w wywiadzie dla Telecinco nie wykluczył konieczności wprowadzenia w mieście kolejnego lockdownu.

Dzisiaj grzeje: 1. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
2. "Wiadomości" TVP szczują na kolejną organizację? Wydanie, jakiego jeszcze nie było

- Nie sądzę, aby obecnie istniało takie ryzyko, ale nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości - powiedział w wywiadzie dla Telecinco.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Przyszedł pod szkołę i wyciągnął broń. Uczeń w krytycznym stanie. Tragiczne wieści z zagranicy
  4. Przyszły wypocząć w parku wodnym. Przeżyły horror. Uciekały, gdzie pieprz rośnie
  5. Hit. Kierowcy nie wiedzieli, co robić. Nagranie podbiło internet
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: RMF24

Następny artykuł