wesele para młodaFot. Unsplash.com Olivia Bauso

Koszmar na weselu. Para młoda na wakacjach, lista gości zaginęła, wszyscy poszukiwani

Wesele w jednym z polskich miast stało się początkiem niepokojących wydarzeń. Wśród uczestników potwierdzono obecność koronawirusa. Czynności służb sanitarnych dodatkowo komplikuje fakt, że para młoda wyjechała na wakacje, a pełna lista gości obecnych na wydarzeniu zaginęła. O utrudnieniach opowiedziała szefowa działu epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Elżbieta Klimas.

Wesele, w którym uczestniczyły osoby z powiatu legnickiego, znalazło się pod lupą służb sanitarnych. Sanepid potwierdził już, że co najmniej 3 uczestników uroczystości otrzymało pozytywne wyniki testów na obeność koronawirusa. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy próbują dotrzeć do pozostałych gości, jednak czynności są utrudnione.

Wprowadzają sankcje na kraje bałtyckie. Czarny scenariusz się spełniaWprowadzają sankcje na kraje bałtyckie. Czarny scenariusz się spełniaCzytaj dalej

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez szefową działu epidemiologii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy, wesele, które odbyło się w innym powiecie, było punktem zarażeń co najmniej 3 osób. Elżbieta Klimas potwierdziła, że na uroczystości bawiła się grupa z powiatu legnickiego. Dotarcie do wszystkich osób będących w grupie ryzyka jest jednak znacznie utrudnione, ponieważ para młoda wyjechała na wakacje, a pełna lista gości zaginęła.

Kolejne wesele, na którym doszło do zarażeń koronawirusem

Wesele było punktem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak dotąd potwierdzono już obecność SARS-CoV-2 u co najmniej 3 gości uroczystości. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że sanepid nie posiada pełnych informacji w związku z wyjazdem w podróż poślubną młodej pary oraz zaginięciem listy gości. Służby sanitarne muszą opierać się na danych przekazanych przez weselników, do których udało im się dotrzeć.

- Bazujemy więc na niepełnych informacjach uzyskanych od weselników. Zakażona kobieta została objęta procedurą izolacji, a pozostali goście z naszego powiatu kwarantanną - słowa Elżbiety Klimas z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiolgicznej w Legionowie cytuje Onet.pl.

Obecnie każde wesele w Polsce objęte jest dodatkowymi restrykcjami. W zielonych strefach podczas uroczystości może bawić się do 150 osób. Ostrzejsze zasady panują natomiast w strefach żółtych, gdzie na weselu może być 100 gości oraz czerwonych, w których na zabawie może być do 50 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomości od ministra zdrowia sfałszowane. Jest oficjalne oświadczenie
2. Znoszą zakaz w Polsce. Chodzi o czerwone strefy
3. Bardzo niepokojące słowa niemieckiego ministra. Nie wróżą niczego dobrego również dla Polski

Nie po raz pierwszy wesele znalazło się pod lupą sanepidu. W Rzeszowie uroczystość stała się w sierpniu ogniskiem zarażeń. W związku z tą sytuacją prawie 100 osób zostało skierowanych na kwarantannę. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o znoszeniu zakazów w Polsce.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Neymar ma koronawirusa. Jeszcze nie tak dawno grał przeciwko Robertowi Lewandowskiemu, pilne informacje
  2. Tego jeszcze nie było. Sam obwołał się prezydentem, teraz chce aresztować Łukasza Szumowskiego
  3. Ryanair przeszedł sam siebie. Już od dziś
  4. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
  5. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie
  6. Uciekał do rogu, chciał być niewidzialny. Niesamowite, jak jedno zdjęcie odmieniło los psa

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł