Wenecja piękniejsza niż zwykleFot. unsplash.com/@federize/ zdjęcie poglądowe

Mieszkańcy Włoch przecierają oczy ze zdumienia. Na ulicach dzieją się dziwne rzeczy

Wenecja zmieniła się nie do poznania już po krótkim okresie kwarantanny. Gdy ludzie i środki komunikacji zniknęły z ulic, natura wkroczyła na dawno nie zajmowane tereny. Woda w kanałach stała się czystsza, a zwierzęta chętniej pojawiają się w mieście.

Wenecja już dawno nie wyglądała tak pięknie. Zakaz wychodzenia z domu, gdy nie jest to konieczne spowodował, że miasto opustoszało. Z ulic zniknęli nie tylko ludzie, ale też łodzie, a tramwaje wodne kursują rzadziej. Na wyludnionych pierwszy raz od bardzo dawna przestrzeniach zaczęły pojawiać się zwierzęta, które wcześniej bały się tłumów i zgiełku miasta.

Ulice Zakopanego zmieniły się nie do poznania. Zamiast turystów, na ulice wyszła dzika natura [FOTO]Ulice Zakopanego zmieniły się nie do poznania. Zamiast turystów, na ulice wyszła dzika natura [FOTO]Czytaj dalej

Wenecja w nowej odsłonie

Pierwszą rzeczą, którą zauważyli mieszkańcy, jest poprawa jakości powietrza. Gdy spaliny i kurz opadły, można w końcu odetchnąc pełną piersią nawet w centrum miasta. Woda w kanałach stała się bardziej przejrzysta, widać nawet pływające w niej ryby. Po powierzchni z gracją poruszają się łabędzie. Nawet najstarsi mieszkańcy nigdy nie widzieli Wenecji w tak pięknej i naturalnej odsłonie.

Burmistrz miasta zdementował jednak podejrzenia, że woda stała się czystsza. Przejrzystość zwiększyła się po wyłączeniu z ruchu wielu łodzi.

- Jest tak, ponieważ ruch łodzi jest mniejszy, co zwykle powoduje osady na powierzchni wody - poinformowało biuro burmistrza w rozmowie z CNN.

Nie tylko Wenecja czuje poprawę

Delfiny stały się niezwykle rzadkim widokiem u wybrzeży Sardynii, gdy ludzie zdominowali wyspę i przekształcili ją, niszcząc środowisko naturalne. Kwarantanna spowodowała, że zwierzęta ponownie pojawiają się u wybrzeży wyspy. Gdy zabrakło ludzi generujących hałas i zajmujących każdy skrawek plaży, postanowiły powrócić w te rejony. W sieci pojawiły się nagrania z Cagliari leżącego na wybrzeżu Sardynii, gdzie delfiny radośnie skaczą i pływają w wodach przybrzeżnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Są nowe zalecenia ws. koronawirusa. Jeśli nie będą przestrzegane, może być o wiele gorzej
2. Jest jeden ważny powód, aby wyjść z domu. Pilny apel do wszystkich Polaków

Nawet Rzym stał się miejscem, w którym chętniej pojawiają się zwierzęta. W nieustannie obleganych przez turystów fontannach, gdy wprowadzono zakaz swobodnego poruszania się po mieście, kąpią się kaczki. Opustoszałe ulice stały się ich domem, nie muszą obawiać się sznurów samochodów i tłumów ludzi. Powietrze, podobnie jak w innych rejonach Włoch znacząco się poprawiło, co z pewnością korzystnie wpłynie na zdrowie mieszkańców.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mocny komentarz Wiśniewskiego na temat sytuacji w Polsce. Fani nie spodziewali się takich słów
  2. Jest lista, lepiej nie spożywaj 4 produktów podczas kwarantanny. Skutki mogą być opłakane
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Robert Lewandowski rozmawiał z Cristiano Ronaldo. Zdradził, co powiedział mu Portugalczyk

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł