Wenecja suszaFot. Pixabay.com/Alois_Wonaschuetz

Wenecja znowu ma kłopoty. Dopiero skończyła się powódź, a kolejny raz jest źle

Wenecja jeszcze niedawno była obserwowana przez całą Europę. Gigantyczna powódź wyrządziła dotkliwe straty, a teraz miasto uporać się musi z kolejnym problemem. Informacje zza granicy są bardzo niepokojące.

Wenecja jeszcze dwa miesiące temu usiłowała uporać się z gigantyczną powodzią. W listopadzie doszło tam do największego od pół wieku zalania, bo pod wodą znalazła się wtedy niemal jedna trzecia miasta. Teraz okazuje się, że miasto to ma kolejny, bardzo poważny problem.

Niektórzy turyści z zachodu budzą oburzenie i niesmak, burza w sieci. Miejscowi mają dość Niektórzy turyści z zachodu budzą oburzenie i niesmak, burza w sieci. Miejscowi mają dość "biedaturystyki"Czytaj dalej

Jak podają zagraniczne media, tym razem Wenecja walczy z dotkliwą suszą. Najnowsze zdjęcia kanałów w tym mieście są niepokojące - poziom wody znacznie się obniżył, co wygląda bardzo przykro.

Wenecja musi uporać się z kolejnym problemem

Odpływy nie są nowym zjawiskiem w Wenecji, jednak ich poziom w tym roku budzi uzasadniony niepokój. Niektóre kanały, jak można zobaczyć na nagraniach, niemalże całkowicie wyschły.

Część z nich przypomina już bardziej rowy pełne błota, niż przepiękne, wodne kanały, jakimi do tej pory szczyciła się Wenecja. Z tego powodu ruch łodzi musiał zostać na niektórych odcinkach zdecydowanie ograniczony. Są również miejsca, w których zarządzono całkowite jego wstrzymanie.

Smutne zagrania trafiły do sieci

To kolejny problem, który dotyka Wenecję w czasie zaledwie kilku miesięcy. Przede wszystkim to również gigantyczny kłopot pod względem turystyki, z której w znacznym stopniu miasto to się utrzymuje. Przyjezdni, którzy liczą na podziwianie przepięknych kanałów, mogą być bardzo rozczarowani. Może to w krótkim czasie wpłynąć więc na ograniczenie liczby podróżników oraz zmniejszenie przychodów całego ośrodka.

Sky News zamieścił na Twitterze nagranie ukazujące skutki dotkliwej suszy. Trzeba przyznać, że widok jest naprawdę przykry. W komentarzach swój smutek wyrażają również internauci, a wielu z nich życzy Wenecji jak najszybszych opadów deszczu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Awantura w "Dzień Dobry TVN". Kinga Rusin nie wytrzymała
  2. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  3. Kolejny miliarder nie ma co robić z pieniędzmi. Poszukuje towarzyszki, którą zabierze w kosmos
  4. 21-letnia modelka nie żyje. Robiła sobie selfie na klifie, który uwielbiają turyści, gdy nagle doszło do najgorszego
  5. Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofą
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Interia

Następny artykuł